У Відні на єврейській частині кладовища сталася пожежа, а на зовнішніх стінах зʼявилася свастика

Дата: 02 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

1 листопада вночі на єврейській частині центрального кладовища Відня сталася пожежа. Крім того, невідомі розмалювали зовнішні стіни кладовища свастикою.

Про це повідомив лідер єврейської громади Австрії Оскар Дойч.

Фото: Оскар Дойч

Він зазначив, що внаслідок пожежі згорів вхідний вестибюль до церемоніальної зали, але ніхто не постраждав. Пожежна служба та поліція проводять розслідування.

Тим часом речник пожежної служби Геральд Шимпф уточнив, що пожежа, схоже, сталася вночі, і до моменту виклику пожежників після 8-ї ранку вогонь майже повністю згас.

А канцлер країни Карл Негаммер заявив, що він засуджує напад на єврейське кладовище найрішучішим чином. Він зазначив, що в австрійському суспільстві “немає місця антисемітизму”, а також висловив сподівання, що винних швидко знайдуть.

Фото: Оскар Дойч

Раніше ZMINA писала, що у ніч із 30-го на 31 жовтня в 14-му окрузі Парижа на стінах житлових будинків і банків з’явилися зірки Давида. Їхня загальна кількість сягає близько 60.

Поліція почала розслідування за фактом заподіяння шкоди майну з обтяжувальною обставиною зв’язку з расою, етнічним походженням чи релігією.

“Цей акт маркування нагадує процеси 1930-х років і Другої світової війни, які призвели до винищення мільйонів євреїв”, – зазначив мер 14-го округу.

Нагадаємо, що із 7 жовтня французькі правоохоронці заарештували 336 людей за вияви антисемітизму. А загалом за цей час поліцейські зареєстрували 588 антисемітських інцидентів. 

Єврейська громада Франції налічує майже 500 тисяч осіб, вона найбільша в Європі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter