У Сирії сили безпеки нового уряду і повʼязані з ними угруповання за кілька днів убили понад 300 цивільних
У Сирії сили безпеки нового уряду і повʼязані з ними угруповання за кілька днів убили майже 340 мирних жителів, які належать до релігійної меншини алавітів. Це сталося після того, як прихильники поваленого режиму Асада напали на портове місто Латакія та інші середземноморські райони.
Про це повідомила інформагенція Reuters із посиланням на сирійських правозахисників.

Вранці 8 березня Державне інформаційне агентство SANA повідомило, що “залишки поваленого режиму Асада” атакували національну лікарню в прибережному місті Латакія і, що “загальні сили безпеки відбивають атаку”.
Пізніше у мережі з’явилися кадри, на яких видно десятки убитих цивільних, а також військових, які розстрілюють людей з близької відстані.
Як повідомив голова Сирійської обсерваторії з прав людини Рамі Абдулрахман, ці масові вбивства стали найжорстокішим спалахом насильства за 13 років громадянської війни в Сирії. Цивільних страчували без суду, а їхні будинки грабували. Серед загиблих багато жінок і дітей.
Згідно з даними Обсерваторії, загальна кількість загиблих серед цивільного населення досягла 553 осіб, серед них 93 члени сил безпеки нового уряду та 120 проурядових бойовиків.
Так само нова влада Сирії заявляє про бої з прихильниками поваленого президента Башара Асада, який належить до алавітської меншини.
У період його правління алавіти обіймали багато ключових посад, насамперед у силовому апараті Сирії. Алавіти становлять приблизно 10% населення Сирії та мешкають переважно в провінціях Латакія і Тартус на узбережжі Середземного моря.
Саме в цих провінціях і почалося повстання алавітів у перших числах березня. Імовірно, ним керують колишні офіцери армії президента-втікача. 6 березня один з них, Гіяс Дала, оголосив про створення “Військової ради визволення Сирії”. Під час громадянської війни 2014—2020 років бригада Дали була одним з найефективніших і найжорстокіших підрозділів, що воював на боці режиму Асада. Сам генерал має тісні звʼязки з Іраном — найближчим союзником режиму Асада.
Як пише видання, нова сирійська влада визнає “порушення” під час придушення прихильників Асада, покладаючи відповідальність на неорганізованих озброєних людей, які виступають на підтримку влади або прагнуть скоїти злочини під час військового хаосу.
7 березня, президент Сирії Ахмад аль Шараа виступив зі зверненням до нації. Він поклав відповідальність за насильство в Латакії та Тартусі на “банди поваленого режиму” і пообіцяв переслідувати їх “до повного викорінення”.
Він також закликав “усі сили, які приєдналися до цієї битви, підкоритися командуванню”. Така вимога адресована насамперед бойовикам різних угруповань, які після падіння режиму Асадів офіційно не ввійшли до структури нового Міністерства оборони, але воюють в інтересах нової влади Сирії.
Нагадаємо, станом на січень 2025 року до Сирії після падіння режиму Башара Асада на початку грудня минулого року повернулися близько 195 200 біженців.