ТСК з розслідування нападів на активістів назвала справи, на яких сфокусує увагу   

Дата: 21 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Під час третього засідання парламентської тимчасової слідчої комісії з питань нападів на громадських активістів її члени в закритому режимі визначились із переліком справ, на яких сфокусують свою увагу.

Про це повідомив голова ТСК Борислав Береза на своїй сторінці у Фейсбуку.

Так, комісія зосередить увагу на справі Катерини Гандзюк з Херсона та бердянського активіста Віталія Олешка, якого вбили в один день з нападом на Катерину Гандзюк. За 25 днів до того Олешко брав участь у пікеті під Херсонською облдержадміністрацією.

Розглянуть у комісії і напади у 2018 році на трьох одеситів – Сергія Стерненка, Віталія Устименка, Олега Михайлика.

Також перевірять, як розслідують підозрілу смерть Миколи Бичка з Харківщини, якого знайшли в червні повішеним. 

Сфокусують увагу і на вбивстві в листопаді 2017-го політика та громадського діяча із Сєвєродонецька Сергія Самарського та на побитті в липні 2015-го киянки Валентини Макарової, яка протестувала проти забудови паркових зон.

“Причина того, що ми не можемо ретельно вивчити всі справи, що у нас занадто мало часу на їхню обробку – до 1 лютого. А ми повинні показати результат, а не розпорошуватися. У тому випадку, якщо термін роботи комісії буде продовжено, то з’явиться можливість займатися і іншими справами з так званого “списку Гандзюк”, – пояснив Береза необхідність сфокусуватися лише на окремих справах з усього переліку нападів на громадських активістів, яких правозахисники нарахували лише з початку 2017 року 55.

Водночас Береза повідомив, що стосовно всіх справ, які зараз є в ТСК, будуть надіслані запити до відповідних органів.

“Це необхідно для розуміння загальної ситуації і статистичної фіксації того, на якому етапі перебуває слідство в тій чи іншій справі”, – додав Береза,

Під час третього засідання ТСК її члени також заслухали міського голову Херсона Володимира Миколаєнка. Він висловився проти публічного озвучення будь-ким прізвища ймовірних замовників убивства Гандзюк, “щоб не зашкодити слідству”. Він додав, що прізвище ймовірного замовника, яке він почув після нападу від Катерини, він озвучив слідчим СБУ.

Водночас Миколаєнко підтвердив інформацію, що у Гандзюк були конфлікти із силовиками та органами місцевої влади Херсонської області.

“А це відрізняється від тієї інформації, яку раніше дали нашій ТСК співробітники херсонської поліції”, – зауважив Береза.

Наступне засідання комісії відбудеться в Херсоні 29 і 30 листопада.

Нагадаємо, 6 листопада у Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію “для розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів”. Водночас адвокатка Катерини Гандзюк Євгенія Закревська та рух “Хто замовив Катю Гандзюк?” назвали цю комісію заангажованою через присутність у ній нардепа, члена колегії МВС Антона Геращенка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: