Три роки агресії Росії: 9 800 загиблих та 23 000 поранених – МЗС України

Дата: 21 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Через російську агресію на сході України загинули понад 9 800 осіб і близько 23 000 були поранені.

Про це йдеться в заяві МЗС України з приводу третьої річниці збройної агресії Російської Федерації проти України.

“20 лютого 2014 року Російська Федерація розпочала збройну агресію проти суверенної держави Україна… Жахливі цифри характеризують цю безпринципну війну Кремля проти українського народу: понад 9 800 осіб загинуло, близько 23 000 поранених, майже 1 млн. 800 тисяч вимушених переселенців. Державою-агресором захоплено 7,2% території України, де в окупації та нескінченому терорі живуть мільйони громадян України”, – ідеться у заяві відомства.

“Непідконтрольною Уряду України залишається ділянка українсько-російського державного кордону протяжністю 409,7 км, через яку Росія постійно направляє на територію України нових найманців, зброю та амуніцію”, – нагадують дипломати. 

У МЗС підкреслюють, що в окупованому Криму, закритому для будь-яких форм міжнародного контролю і моніторингу, системно порушуються права людини. Від цього страждають, в першу чергу, українські активісти і кримські татари.

“Своїми діями Росія кинула виклик заснованому на цінностях світовому порядку, намагаючись відродити геополітичні конструкції минулого, де домінували право сили та поділ на зони впливу”, – вважають дипломати.

Вони закликали Росію повністю виконати власні зобов’язання стосовно мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, які та взяла, підписуючи Мінські домовленості. Разом з тим дипломати закликають Росію негайно припинити порушення прав людини та основних свобод на тимчасово окупованих нею територіях, звільнити українських заручників та політичних в’язнів та припинити окупацію Кримського півострова. 

За даними українських правозахисників, в Росії продовжують утримувати за ґратами щонайменше 36 українців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: