Танки, православні попи та прапори СРСР: у Севастополі провели дитячий військовий парад

Дата: 21 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Окупаційна влада Криму провела в Севастополі дитячий військовий парад, присвячений річниці перемоги в Другій світовій війні.

Про це повідомляють активісти Кримської правозахисної групи.

Парад провели 19 травня в центрі міста. Разом з дітьми участь у ньому взяли місцеві чиновники, військові та священики Московського патріархату. 

“Першими крокували молодші школярі та малюки дитячих садків у військовому однострої. За ними слідом марширували колони дітей в уніформі “Юнармії”, військово-морському однострої, камуфляжі, а також у формі російських патріотичних рухів “Зірниця” та “Рубіж”, – розповіли правозахисники. 

На думку керівниці Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, такі заходи, організовані окупаційною владою, насамперед спрямовані на розрив культурних зв’язків мешканців окупованих територій з Україною, адже цього самого дня в країні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій.

“У такий спосіб Російська Федерація намагається формувати у кримських дітлахів власні цінності, що протирічать цінностям України та інших демократичних країн. Це спроба підмінити поняття, викривити або замовчати історичні події, приховати факти. Адже за радянських часів українці були жертвами Голодомору, репресій, масових розстрілів, а кримських татар було депортовано з Криму. Але тепер кримським дітям радянські та комуністичні символи репрезентуються як свято, вони не мають можливості дізнатися про трагічні наслідки радянської влади для мільйонів людей”, – зауважила вона.

Як відомо, у Росії влада активно мілітаризує дітей. Нещодавно в російському П’ятигорську вихованців дитячих садків вивели на парад “дошкільних військ”. Понад 500 дітей, одягнених у військову форму піхотинців, танкістів, моряків, артилеристів та медсестер, промарширували біля вічного вогню.  

Подібні практики РФ використовує і на окупованих територіях. За даними активістів, багато навчальних організацій в окупованому Криму наразі перебувають під опікою військових, силових структур, парамілітарних формувань. Наприклад, “Братство православных следопытов”, “Юнармія”, десятки інших організацій влаштовують у Криму воєнізовані табори, де дітей вчать, наприклад, подавати вертолітні сигнали, виживати в лісі, складати автомат тощо. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: