Суд визнав порушниками рівненських активістів, які провели мовчазний пікет за імпічмент Зеленському

Дата: 26 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Рівненький міський суд визнав винними у вчиненні адміністративного правопорушення 16-річну активістку Дар’ю Коцюрубу та 20-річного Романа Філюка, які 25 травня в центрі Рівного вдвох провели акцію з вимогою імпічменту президента Володимира Зеленського.  

Про це йдеться в опублікованих постановах суду від 13 червня.

Зокрема, Романа і Дар’ю звинуватили в порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Їм обом винесли попередження відповідно до статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Романа Філюка також зобов’язали заплатити судовий збір у сумі 384 грн.

Згідно з ухвалою, на судовому засіданні вказані особи свою провину у вчиненні цього правопорушення не визнали, вказавши, що скористалися своїм конституційним правом висловити протест.

За словами співзасновника ГО “Правова ініціатива” Михайла Лебедя, суддя Діонісьєва проігнорувала відповідні рішення Європейського суду з прав людини та Верховного Суду України про те, що “порядку організації і проведення” мирних зібрань в Україні не існує. 

“У постанові суду першої інстанції по Роману Філюку та ж суддя Рівненського міського суду все ж згадала про одне з рішень ЄСПЛ по Україні. Але ігнорує аргументацію щодо комплексного аналізу Конституції і законодавства України, яка свідчить, що вимога повідомляти владу про намір проведення мирних зібрань не є імперативною, а отже, не може бути достатньо чіткою для того, щоб вважатися “порядком організації і проведення” мирних зібрань. Посилання на цю аргументацію лишаю в коментарях до посту”, – відреагував Лебедь на своїй фейсбук-сторінці

Мати Дар’ї Коцюруби Наталія також розповіла телеканалу “UA:Рівне”, що справу про неналежне виховання дочки, відкриту через цей інцидент, суд поки не розглянув. Також вона пообіцяла подати апеляцію на рішення суду.

Нагадаємо, 25 травня Дар’я з Романом вийшли в центр Рівного з плакатами “Імпічмент президенту”, “Сказав. Порушив. Пішов”,  “Україна – поза законом”, “Не кумівство, а по-братськи”. 

Одна з перехожих викликала поліцію. Активістів попросили пройти у відділок поліції і дати пояснення, чому вони не повідомили про акцію відповідні органи влади. Там уже на місці проти них відкрили справу за адміністративне порушення.

Після резонансу в соцмережах на інцидент відреагував президент Зеленський. Він заперечив, що активістів затримували (хоча це не відповідало дійсності), але пообіцяв службову перевірку в поліції через цю ситуацію.

Також попросив не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо вони не порушують правопорядку.

Наприкінці травня міський суд уже визнавав Дар’ю винною в розклеюванні листівок проти Зеленського в період передвиборчої президентської кампанії. У поліції назвали ці листівки агітацією без вихідних даних. За словами Дар’ї, суд відбувався без її присутності, бо ні повістки, ні дзвінка про суд вона не отримала.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: