Суд у Тернополі визнав незаконною вимогу платити 1215 грн за місце у дитсадку для дітей без прописки

Дата: 12 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Тернопільський окружний суд визнав незаконним наказ управління освіти та науки міськради, який зобов’язував батьків, що не мають місцевої реєстрації, сплачувати 1215 гривень на місяць за відвідування їхніми дітьми дитячого садку.

Про це повідомляє місцевий сайт “20 хвилин”.

Анна Хасан з сином Ренатом

Визнати незаконним наказ чиновників просила у суду Анна Хасан. Її 5-річного сина у червні цього року відмовились прийняти до дитячого садка, адже жінка не має місцевої прописки. Працівники закладу повідомили, що сім’я має платити щомісяця 1215 гривен.

Відвідування дитячого садка згідно з законом України “Про дошкільну освіту” є безкоштовним, а тому 7 листопада суд задовольнив позов жінки.

“Зараз ніхто не може стягувати плату за перебування дітей у садочках, а в разі, якщо міська рада чи управління освіти пред’явить апеляцію, а восьмий апеляційний адміністративний суд  розгляне цю справу, ми можемо говорити про те, щоб зобов’язати управління освіти і науки повернути ці кошти, які були сплачені батьками”, – заявив після засідання адвокат Ростислав Небельський, який представляв у суді інтереси Рената Хасана. 

За інформацією журналістів, які висвітлювали судовий процес, до зали разом з жінкою прийшли більше десяти інших мам, які також стикнулись з аналогічною проблемою у Тернополі.

Видання зазначає, що представники влади коментувати рішення відмовились. У них є можливість оскаржити його в апеляційному суді протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Нагадаємо, цього року Міністерство юстиції підписало порядок зарахування дітей до шкіл, розроблений МОН. Згідно з документом, першочергове право на зарахування отримали діти, які “прописані” на закріпленій за школою території. Як наслідок, перша в історії реформованої Нової української школи вступна кампанія викликала обурення серед частини батьків майбутніх школярів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: