Суд у Києві не побачив дискримінації у забороні батькам заходити до лікарень з візочками

Дата: 10 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Окружний адміністративний суд у Києві відмовив у позові батькам, які просили визнати неправомірними дії трьох лікарень Києва, де в приміщення закладу забороняють заходити з візочками.

Про це повідомляє “Громадське радіо”.

Батьки просили суд визнати протиправними дії трьох Центрів первинної медико-санітарної допомоги столиці: №2 в Голосіївському районі, №1 у Святошинському районі та №2 в Дарницькому районі. Також позивачі просили створити майданчики для дитячих візків у приміщенні поліклінік чи амбулаторій.

“Була дуже велика кількість звернень від батьків, що в ці заклади не можна заходити з візочками. Прибиральниці або лікарі фізично перешкоджають входу людям з візочками. Вивішують оголошення, а коли батьки не звертають увагу й заходять, їх просто виштовхують. Крім того, там є під’їзди для людей із обмеженими можливостями, навіть на дверях вивісили об’яви, що це тільки для людей із інвалідністю – не для батьків з візками, батькам не можна користуватися цими входами”, – розповідає юристка позивачів Юлія Науменко.

До того, як звертатися до суду, батьки звернулися до Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації, безпосередньо до КМДА та до самих медичних закладів. Департамент написав, що згідно з ДБН перед поліклінікою має бути майданчик, зазначила юристка.

“Навіть якщо в медичному закладі є такий майданчик, можна пристебнути візок, то потім потрібно роздягати дитину, тягнути ці речі з собою, а мамі потрібно нести дитину. Вони вважають, що це нормально. А поліклініки кажуть, що в маленькій амбулаторії немає місця, вони непристосовані до цього, хоча 20-30 мам не приходять одночасно до лікарень, щоб поставити ці візки“, – каже Юлія Науменко.

Медичні заклади зобов’язані гарантувати доступ до медицини всім без дискримінації, додала юристка. Вона також зазначила, що зараз готують апеляцію на рішення суду. “Якщо ж Україна не буде вважати це дискримінацією, не буде визнавати такі дії незаконними й вони продовжуватимуться, в подальшому будемо звертатися до Європейського суду з прав людини”, – наголосила Науменко.

Нагадаємо, раніше організатори міжнародного форуму товарів для дітей Baby Expo заборонили відвідувачам заїжджати на територію виставки дитячих товарів з візочками для малюків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter