США вийшли з Ради ООН з прав людини – тепер на їхнє місце хоче Росія

Дата: 20 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Посол США в ООН Ніккі Хейлі оголосила про вихід країни із Ради ООН з прав людини.

Про це повідомляє Reuters.

США довго погрожували вийти з Ради ООН з прав людини через те, що цей орган, на їхню думку, є антиізраїльським. Минулого місяця посли проголосували за розслідування вбивств у Газі і звинуватили Ізраїль у надмірному застосуванні сили. США та Австралія були єдиними, хто проголосував проти.

За словами Хейлі, вихід країни з Ради не є відходом від зобов’язань щодо прав людини.

“Ми виходимо з Ради ООН з прав людини, оскільки жодна з країн не має сміливості приєднатися до нашої боротьби за реформування лицемірного і упередженого органу. Наші зобов’язання не дозволяють нам залишатися частиною лицемірної та упередженої організації, яка знущається з прав людини”, – зауважила вона.

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі тримає фотографії жертв хімічної атаки в Сирії на засіданні Радбезу ООН

Одразу після появи інформації про вихід США Росія висунула свою кандидатуру на виборах до складу Ради ООН з прав людини.

“РФ продовжить свою конструктивну роботу в РПЛ, спрямовану на підтримку рівноправного діалогу і співпраці з прав людини. Саме з цією метою Росія висунула свою кандидатуру на виборах до складу РПЛ на 2021–2023 роки”, – заявив прес-секретар російської дипмісії Федір Стржижовський.

Крім цього РФ визнала, що в роботі Ради є недоліки, але орган довів свою життєздатність. Також Росія розкритикувала дії США.

“Мабуть, США хотілося б перетворити Раду на слухняний інструмент просування своїх інтересів і покарання неугодних країн. На цьому тлі цинічними є спроби США звинуватити в політизації роботи Ради і в провалі своєї ініціативи практично весь світ”, – додав він.

У свою чергу Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш заявив, що хотів би, щоб США залишились членом Ради ООН з прав людини.

“Рада з прав людини є міжурядовим органом із 47 членів у рамках системи ООН, який не тільки докладає зусиль, щоб сприяти і захищати права людини, але також розглядає ймовірні порушення прав і дає рекомендації щодо них”, – йдеться в заяві, яку опублікував прес-секретар генсека Стефан Дюжаррік.

“Розчаруванням” назвав вихід США й Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн

“Сумна, якщо не дуже дивна новина. Враховуючи те, у якому стані зараз знаходяться права людини у світі, США повинні нарощувати свою участь (у Раді – ред.), а не йти”, – написав він у Twitter.

Пізніше Європейський союз висловився щодо рішення Сполучених Штатів вийти з Ради ООН з прав людини.

“США завжди були на передовій у захисті прав людини в усьому світі і протягом багатьох років були сильним партнером для Європейського Союзу в Раді з прав людини. Сьогоднішнє рішення ризикує підірвати роль США як лідера та прихильника демократії на світовій арені”,йдеться у заяві прес-секретаря ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки і європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення. 

Формально США перестануть бути членом організації 31 грудня 2019 року.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: