Спортсмен Том Дейлі закликає не проводити Олімпіаду в країнах, де гомосексуальність карається смертю

Дата: 12 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Олімпійський чемпіон зі стрибків у воду та відкритий гей Том Дейлі закликає заборонити проведення Олімпіади в країнах, де гомосексуальність карається смертю. Спортсмен заявив, що зробить досягнення цього своєю місією на весь наступний рік. 

Про це повідомляє NВC News.

Том Дейлі, Фото: Фред Лі / Getty Images file

“Я вважаю, що дійсно важливо спробувати змінити, а не просто підкреслювати або висвітлювати ці речі”, – сказав Дейлі під час промови на Attitude Awards 2021 року. Тому я хочу зробити це своєю місією, та, сподіваюся, напередодні Олімпіади в Парижі 2024 року зробити так, щоб країни, в яких гомосексуальність карається смертю, не мали права брати участь у Олімпійських іграх”.  

Наразі смертна кара для ЛГБТ чинна в 11 країнах світу, зокрема у  Саудівській Аравії, Афганістані та Ірані. За даними глобальної групи захисту прав ЛГБТ, ще у близько 60 інших країн одностатеві стосунки так чи інакше криміналізовані. Водночас багато з них, якщо не всі, брали участь у Олімпіаді в Токіо.

Дейлі також розкритикував організаторів чемпіонату світу з футболу за те, що вони проведуть змагання 2022 року в Катарі, де є смертна кара.

“Я думаю, що не слід допускати проведення спортивних змагань у країні, яка криміналізує основні права людини”, –  вважає Дейлі. Наступний рік спортсмен планує працювати над цим завданням. 

Міжнародні спортивні організації раніше забороняли країнам брати участь у змаганнях на підставі дискримінаційної політики, пише NВC News. Так, з 1964-го по 1988 рік Міжнародний олімпійський комітет, керівний орган Олімпіади, заборонив Південній Африці брати участь у змаганнях через апартеїд, жорстоку систему расової дискримінації небілих громадян.

Олімпійський комітет також вжив заходів, аби запобігти проведенню змагань у містах, які виступали проти ЛГБТ, відколи Зимові ігри у Сочі 2014 року розкритикували через російський закон “про гей-пропаганду”. Токіо також ухвалив закони проти дискримінації ЛГБТ 2018 року відповідно до політики комітету щодо міст, які приймають Олімпіаду. Однак зусилля щодо впровадження подібної політики по всій Японії зупинилися. 

“Ми повністю поважаємо Тома Дейлі та його думку. Водночас МОК не має ні мандата, ні можливості змінювати закони чи політичну систему суверенної країни. Це по праву має залишатися у повноваженнях урядів та відповідних міжурядових організацій”, – заявив Олімпійський комітет у коментарі NBC News. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter