“Сподіваємось, ви нас почуєте”: родичі політв’язнів запропонували Зеленському план дій зі звільнення заручників

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Родичі українських політв’язнів, що перебувають на території РФ, в окупованому Криму та на Донбасі, і правозахисники звернулися до новообраного президента Володимира Зеленського з планом дій щодо звільнення заручників. 

Відкритий лист, підписаний низкою правозахисних організацій, оприлюднили на сайті Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. 

Автори звернення наголошують, що очевидним сьогодні є вакуум у питанні звільнення заручників і в’язнів, який сформував відхід від влади попередньої команди.

“Приблизно 100 українських громадян стали жертвами переслідувань та незаконних ув’язнень на території Криму, території Російської Федерації та навіть Білорусі. Українців заарештовують за сфабрикованими справами, звинувачують у тероризмі, організації диверсій у Криму, шпигунстві та інших злочинах. Не менш жахливою є ситуація з військовими та цивільними, яких було не затримано (щонайменше 119 осіб), яких бойовики тримають у підвалах окупованих частин Луганської і Донецької областей. Серед них є наші солдати, захисники, які перебувають у полоні більше чотирьох років і чекають на дії держави з їхнього визволення. Списки українських громадян, які незаконно затримуються РФ, постійно поповнюються новими прізвищами”, – йдеться в листі. 

Родичі політв’язнів нагадали Зеленському про те, що судова система в Росії застосовується як політичний інструмент для розправи з тими, хто виступає проти окупації Криму і захищає українські землі на Донбасі:

“З величезною надією ми сприйняли вашу переможну промову 21 квітня 2019 після оголошення даних екзит-полу. У своєму зверненні до народу України ви наголосили, що питання звільнення політв’язнів та військовополонених – у пріоритеті у вас, як майбутнього президента України. Сподіваємося, що новообраний президент, декларуючи свою орієнтованість на думку громади, нас почує”.

Підписанти пропонують очільнику держави низку заходів, які мають допомогти звільненню заручників. Зокрема, запровадити посаду Уповноваженого президента з питань звільнення заручників Кремля, створити координаційну раду з питань звільнення заручників при Адміністрації президента, куди увійдуть представники профільних міністерств, відомств, служб, громадських і правозахисних організацій, а також сприяти удосконаленню санкційної політики України щодо Росії та її громадян, які причетні до незаконного ув’язнення, катувань та інших форм переслідувань заручників Кремля.

“Ми просимо публічно підтримати законопроект “Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами”, який встановлює статус заручника та гарантує державну підтримку заручникам і їх родинам. Підтримати законопроект №9438 про зміни до Кримінального кодексу України, який встановлює відповідальність за злочини проти людяності, а також приводить положення щодо воєнних злочинів у відповідність до міжнародного права”, – продовжують свій запропонований список дій автори звернення. 

На додаток активісти та родичі політв’язнів наполягають на підтримці міжнародних санкцій, а також просування на рівні ЄС ухвалення EU Global Human Rights Act для створення тиску на російських високопосадовців, які керують репресивною системою утисків прав і свобод, спрямованою проти українських громадян.

“Ми, родичі “заручників Кремля” та правозахисники, просимо вас допомогти нам протистояти нахабному і повсюдному порушенню базових прав людини, яке демонструє Росія”, – закликають вони. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: