Слідство не бачить мотиву ненависті в минулорічному вбивстві рома у Львові – прокуратура
Правоохоронці не знайшли будь-яких доказів наявності расизму чи націоналізму в минулорічному вбивстві ромського хлопця Давида Папа.
Про це повідомляє Громадське з посиланням на заступника начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Юрія Матлаха.
За його словами, слідчі перевіряли версію щодо мотиву расової ненависті, але доказів не знайшли. Також Матлах зауважив, що група молодиків, яка напала на львівський табір ромів у червні минулого року, не є злочинною організацією, а тому в ній не можливо розмежувати виконавців, поплічників і підбурювачів.
Загалом, як зазначають журналісти Громадського, наразі в справі про напад на ромський табір і вбивство Давида Папа проходять 14 осіб.
“В умисному вбивстві обвинувачуються троє осіб, серед них двоє неповнолітніх, це частина 2 статті 115 Кримінального Кодексу України. Ця стаття передбачає довічне позбавлення волі”, – сказав Матлах.
Решту нападників звинувачують у хуліганстві.
Як відомо, в червні минулого року невідомі в масках напали на тимчасовий ромський табір у лісовому масиві на околиці Львова, де проживали 14 осіб – 10 дорослих та чотири дитини. Унаслідок нападу загинув один хлопець, а поранення дістали четверо. Пізніше поліція Львівщини повідомила про те, що затримала дев’ять осіб, причетних до вбивства. Ними виявились учні двох львівських шкіл з ультраправої організації “Твереза та зла молодь”. Уже 25 червня суд обрав нападникам на ромський табір запобіжний захід, проте в листопаді стало відомо, що підозрювані продовжують відвідувати школу.
У 2018 році в Україні сталася ціла низка нападів на ромів: 22 квітня в Києві учасники праворадикальної громадської організації “С14” вигнали ромів з табору на Лисій горі, а також спалили їхні речі та намети; 23 травня на Тернопільщині група молодиків спалила ромський табір; 9 травня в селищі Рудне, поблизу Львова, ромське поселення спалили невідомі; 7 червня представники “Національних дружин” Києва знищили ромський табір, що був розташований у Голосіївському парку.
З проханням узяти під особистий контроль розслідування справ про ромські погроми до очільника МВС Арсена Авакова звертався Мінкульт. Також із відкритою заявою до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Національної поліції Сергія Князєва та міністра культури Євгена Нищука звернулись і правозахисники, які звинуватили чиновників у “спільній бездіяльності”.