Слідчі та журналісти назвали імена ймовірних причетних до трагедії MH-17: хто ці люди?

Дата: 19 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Міжнародна слідча група, яка з’ясовує причини катастрофи МН-17 влітку 2014 року на Донбасі, назвала імена чотирьох підозрюваних у причетності до збиття літака.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на видання NOS.

Імовірні причетні до збиття MH-17 за версією Bellingcat

Підозрюваними, за версією слідчих, наразі є: 

 • Сергій Дубинський (позивний Хмурий) – голова розвідки так званої “ДНР”, ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.
 • Ігор Гіркін (позивний Стрелок) – “міністр оборони” так званої “ДНР”. Як встановили слідчі, вранці 18 липня він розмовляв з Дубинським, який пов’язаний з евакуацією установки “Бук” з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії. 
 • Олег Пулатов (позивний Гюрза) – підполковник запасу російських Повітряно-десантних військ. Причетний, за версією слідства, до перевезення “Бука” й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.
 • Леонід Харченко (позивний Кріт) – громадянин України, командир так званого “розвідувального батальйону в “2-му відділі ГРУ ДНР”, причетний до охорони установки “Бук” в районі місця пуску на південь від Сніжного. Він, можливо, також координував транспортування “Бука” з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію “Бука” до Росії.

Згодом команда розслідувачів Bellingcat, яка також розслідує трагедію MH-17, опублікувала доповідь з іменами 12 імовірно причетних до збиття “боїнга” осіб. У переліку присутні Гіркін, Дубинський, Пулатов та Харченко, однак є і інші люди:

 • Олег Юлдашевич Пулатов (позивні Гюрза і Халіф) – підлеглий Дубинського.
 • Леонід Володимирович Харченко (позивний Кріт) – командир “розвідувального батальйону Крота” у “2-му відділі ГРУ ДНР”.
 • Едуард Машутович Гілазєв (позивний Рязань) – підлеглий Харченку командир 1-ї розвідувальної роти “розвідувального батальйону Крота”.
 • Олег Анатолійович Шарпов (позивний Змій) – командир взводу розвідувальної роти бойовиків, який міг бути присутнім на місці пуску ракети з Бука 17 липня 2014 року. Його ідентифікували як сепаратиста на ім’я Олег у перехопленій телефонній розмові з Харченком, де обговорювали маршрут до місця на південь від Сніжного.
 • Ігор Безлер (позивний Бєс) – колишній офіцер Збройних сил Росії. Його група контролювала місто Горлівку і прилеглі райони влітку 2014 року. Його голос розслідувачі почули на записах, де він доповідає про збиття літака людині, яку СБУ ідентифікувала як агента ГРУ Василя Гераніна.
 •  Валерій Олександрович Стельмах – комендант Дзержинська до 21 липня 2014 року, який повідомив про MH-17 як про військовий літак Безлеру за кілька хвилин до збиття і отримав вказівку повідомити про це “наверх”. 
 • Сергій Сергійович Поваляев (позивний Боцман) – заступник командира групи Безлера і, можливо, офіцер російського спецназу ГРУ. 
 • Ігор Іванович Українець (позивний Мінер) – підлеглий Безлера. Імовірний командир “групи Мінера”, яку згадує Безлер в одній з перехоплених розмов у зв’язку зі збитим MH-17. 
 • Олександр Сергійович Ходаковський (позивний Скіф) – командир батальйону “Схід”, до 16 липня 2014 “міністр державної безпеки ДНР”. Імовірно допомагав забезпечити транспортування установки “Бук”, яка прибула в Донецьк.
 • Олександр Олександрович Семенов (позивний Сан Санич) – заступник Ходаковського, ймовірно допомагав координувати транспортування “Бука” по Донецьку. 

Як відомо, в травні минулого року Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “боїнга” оголосила, що той збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курську. Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського “боїнга”. Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter