Син фігуранта бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” написав батькові відкритого листа

Дата: 11 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Син-школяр затриманого у Бахчисараї 12 жовтня фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Сейрана Салієва Саліх написав батькові відкритого листа.

Про це повідомляє громадський рух “Кримська солідарність”.

“Істина все одно переможе. Зло буде покаране. Вірю, що незабаром ми знову будемо разом”, – йдеться у листі.

6 грудня Київський райсуд Сімферополя продовжив арешт кримськотатарським активістам Марлену Асанову, Ернесу Аметову та Серверу Зекір’яєву до березня. 7 грудня суд продовжив на три місяці арешт всім шести затриманим 12 жовтня у Бахчисараї фігурантам “справи Хізб ут-Тахрір”, у тому числі Сейрану Салієву.

12 жовтня в окупованому Криму російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая: Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва і Ернеса Аметова. Федеральна служба безпеки Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії, а тепер фактично і в анексованому нею Криму організації “Хізб ут-Тахрір”.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають переслідування їх мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що у цій справі фігурують переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що їх несправедливо переслідують у Росії.

Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих терористичними. Після захоплення Криму Росія намагається насаджувати цю заборону і на цій окупованій частині України, хоча в Україні ця організація діє легально.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: