В Криму сфабрикували справу проти архієпископа Климента, аби він не поїхав до політв’язня Гриба

Дата: 04 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Небезпека переслідування архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента, якого нещодавно затримали та одразу відпустили російські силовики, зберігається, адже справу проти нього не закрили.

Про це сам Климент повідомив у коментарі журналістам “Радіо Свобода”.

У неділю, 3 березня, російські силовики затримали Климента та відвезли його до райвідділу. Затримання відбулося прямо в автобусі на центральному автовокзалі Сімферополя, звідки Климент планував виїхати до полоненого Павла Гриба в Ростов. 

Згодом чоловіка відпустили без складання протоколу, проте адвокат Климента Микола Полозов подав заяву в “прокуратуру” окупованого Криму про порушення прав архієпископа у зв’язку з тим, що його тримали в поліції більше трьох годин.

На затримання архієпископа відреагувала й Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

“РФ боїться, що усьому світові стане відома правда щодо стану здоров‘я Павла. Їм є, що приховувати!” – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Сам Климент погоджується, що головною причиною його затримання був зрив поїздки до Гриба.

“Мета – очорнити моє ім’я. Мовляв, подивіться, хто їздить до українців у в’язниці: злодій, який краде сам у себе, і церковник, який ходить вулицями і матюкається на людей. Зараз адміністративна справа, яка висить наді мною, не закрита. Є заява про те, що я нецензурно висловлювався на ринку, цього свідка приводили до відділку поліції, він звичайний безпритульний. Ми всі сміялися, коли він вийшов із відділку поліції і почав матюкатися”, – наголосив він.

Також архієпископ стверджує, що не виключає подальших дій російських силовиків.

“Небезпека мого переслідування зберігається. Я не в силах передбачити, що вони придумають надалі, аби знищити мене як архієрея Кримської єпархії в Криму. Якщо ми подивимося на справи українських політв’язнів, то побачимо, що спершу в багатьох цих справах з’являється адміністративний протокол. За окремими справами, наприклад в Андрія Захтея і Євгена Панова, навіть аналогічний тому, який мали оформити на мене, – нецензурна лексика в публічному місці”, – зазначив він.

Нагадаємо, згідно з дослідженнями правозахисників, російська окупаційна влада в Криму створює умови, за яких УПЦ КП не може продовжувати свою діяльність легально, не відмовившись від проукраїнської позиції. 38 iз 46 парафій Української православної церкви Київського патріархату на території півострова припинили діяльність ще в перший рік після окупації. Багато релігійних громад і храмів припинили діяльність внаслідок непрямих заходів з боку російської влади, зокрема юридичного тиску. Щонайменше три храми були захоплені – у Севастополі, Сімферополі та селі Перевальне. В останньому приміщення УПЦ КП передали в управління УПЦ Московського патріархату, тому що вони уклали договір з російською владою щодо “допомоги з патріотичного виховання військових”. У деяких випадках парафії припиняли діяльність через те, що власники споруд, які використовувалися для богослужінь, виїхали з Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter