Щотижня одна дитина травмується чи гине через наслідки збройного конфлікту на сході країни – ЮНІСЕФ
Протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні залишки війни створюють загрозу для 220 тисяч дітей, які проживають в зоні збройного конфлікту на сході України.
За даними ЮНІСЕФ, за період з січня по листопад 2017 року випадки смерті чи поранення дитини внаслідок конфлікту відбувалися в середньому раз на тиждень, передає “Українська правда. Життя”.

Всі інциденти фіксувалися уздовж лінії розмежування, де бойові дії є найбільш інтенсивними. 2/3 випадків ставалися тоді, коли діти піднімали з землі вибухові предмети.
“Я підняв цю штуку з землі і, напевне, щось натиснув, а тоді вона вибухнула. У мене було багато крові, і я побачив, як пальці звисають з долоні. Я був настільки нажаханий, що почав тремтіти. Я мало не втратив свідомість”, – розказав 14-річний Олексій.
На думку голови представництва Дитячого фонду ООН в Україні Джованни Барберіс, усі сторони конфлікту мають негайно припинити використовувати озброєння, які наражають дітей на постійні ризики травм та смертей.
“Абсолютно неприпустимо, що місця, в яких менше чотирьох років тому діти могли безпечно гратися, нині вкриті смертельно небезпечними вибуховими предметами”, – підкреслила вона.
За даними моніторингової місії ООН, протягом усього конфлікту загинули мінімум 2 523 мирних жителя, з них 138 – діти. Основними причинами загибелі та поранень ставали нерозірвані снаряди, міни, саморобні вибухові пристрої та міни-пастки.