Щотижня одна дитина травмується чи гине через наслідки збройного конфлікту на сході країни – ЮНІСЕФ

Дата: 21 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні залишки війни створюють загрозу для 220 тисяч дітей, які проживають в зоні збройного конфлікту на сході України.

За даними ЮНІСЕФ, за період з січня по листопад 2017 року випадки смерті чи поранення дитини внаслідок конфлікту відбувалися в середньому раз на тиждень, передає “Українська правда. Життя”.

Фото: Ешлі Гілбертсон

Всі інциденти фіксувалися уздовж лінії розмежування, де бойові дії є найбільш інтенсивними. 2/3 випадків ставалися тоді, коли діти піднімали з землі вибухові предмети.

“Я підняв цю штуку з землі і, напевне, щось натиснув, а тоді вона вибухнула. У мене було багато крові, і я побачив, як пальці звисають з долоні. Я був настільки нажаханий, що почав тремтіти. Я мало не втратив свідомість”, – розказав 14-річний Олексій.

На думку голови представництва Дитячого фонду ООН в Україні Джованни Барберіс, усі сторони конфлікту мають негайно припинити використовувати озброєння, які наражають дітей на постійні ризики травм та смертей.

“Абсолютно неприпустимо, що місця, в яких менше чотирьох років тому діти могли безпечно гратися, нині вкриті смертельно небезпечними вибуховими предметами”, – підкреслила вона.

За даними моніторингової місії ООН, протягом усього конфлікту загинули мінімум 2 523 мирних жителя, з них 138 – діти. Основними причинами загибелі та поранень ставали нерозірвані снаряди, міни, саморобні вибухові пристрої та міни-пастки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: