Сенцов нарікає, що йому не вистачає інформації про стан інших політв’язнів

Дата: 21 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Український політв’язень Олег Сенцов написав листа російським правозахисникам Миколі та Тетяні Щурам.

Про це вони повідомили у Facebook.

За словами Тетяни Щур, режисер звернувся до колег із вказівками щодо фільму за п’єсою “Номери” та до людей, які пишуть йому.

“Лист із двох частин. Одна – для колег з конкретними вказівками про постановку фільму за своєю п’єсою “Номери”. Друга… Про здоров’я не пише взагалі. А про що пише? Здебільшого про те, що йому дуже не вистачає конкретної інформації. Не “ахів і зітхань, сліз і соплів”, які він отримує у 90 відсотках листів, а саме інформації про конкретні події, які відбуваються у світі навколо українських в’язнів у російських в’язницях, навколо мети його голодування”, – написала вона.

У російській колонії Сенцов перебуває в інформаційному вакуумі: зламався телевізор і закінчилася передплата на “Нову газету”.

“Я отримую достатньо листів – 10–15 на тиждень. Але здебільшого це схоже на стогін від якогось одноманітного флешмобу, зокрема й закордонного. З іншого боку, мені важливіше, щоб щось відбувалося, ніж самому знати про це. Дія важливіша, ніж інформація про неї. <…> Не ображайся на мене, якщо я буваю прискіпливий і різкий. Із собою я ще більш жорстокий, повірте. Просто без такого конкретного підходу і конкретної мети не буде конкретних результатів, а я звик робити все добре – від малих питань до великих, і звик перемагати!” – написав політв’язень.

Український режисер Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років за звинуваченням у підготуванні терактів в окупованому Криму. Свою провину він не визнає. 14 травня Сенцов оголосив голодування з вимогою випустити з російських в’язниць всіх українських політв’язнів. Він неодноразово заявляв, що буде тримати голодування “до кінця”.

7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова повідомив, що стан українського режисера погіршується. За словами сестри Сенцова Наталі Каплан, “все не просто погано, все катастрофічно погано”. Водночас український режисер повідомив, що не збирається припиняти голодування.

З вимогою до Росії негайно звільнити Сенцова останніми місяцями виступили понад 100 діячів світової культури, а також влада США і представники Євросоюзу.

Нещодавно Сенцов написав листа сестрі, де розповів про свій стан. 

“Я не здався в будь-якому випадку, просто я не вірю вже в щасливий кінець всієї цієї історії. Стан у мене приблизно такий же: стабільно-паскудний, до всіх старих спецефектів тепер ще додалася гіпоксія – це нестача кисню в органах, в основному в серці і мозку. Туман у голові, все крутиться, тіло, голова і кінцівки німіють”, – написав він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: