Роскомнагляд заблокував сайт “Дзеркала тижня” через матеріали про незаконність призову в окупованому Криму

Дата: 20 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Роскомнагляд заблокував сайт газети “Дзеркало тижня” на території Росії та анексованого Криму. 

Про це редакція повідомила Центр інформації про права людини

У газеті вважають, що причиною блокування стала публікація матеріалів про незаконний призов мешканців окупованого Криму до російської армії.

“З жовтня доступ до сайту ZN.UA на території РФ і окупованого Криму закрито. При цьому українська версія сайту на домені DT.UA залишається доступною”, – йдеться в новині “Дзеркала тижня”. 

Повідомляється, що 2 жовтня редакція отримала чергове повідомлення від Роскомнагляду з вимогою видалити новинні матеріали про незаконний призов кримчан, опубліковані у 2017–2018 роках. Відомство погрожувало внести домен ZN.UA до чорного списку і заблокувати доступ до нього. Перед цим “суддя Київського райсуду Сімферополя” Яніна Охота винесла рішення про обмеження доступу до окремих веб-сторінок сайту. Позов стосовно газети ініціювала базована в Севастополі військова прокуратура Чорноморського флоту.

“Буде ухвалено рішення про включення до єдиного реєстру мережевої адреси, що дозволяє ідентифікувати сайт в мережі інтернет, що містить інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено, а доступ до нього буде обмежено”, – попередив редакцію Роскомнагляд.

Нагадаємо, у вересні видання “Дзеркало тижня” повідомляло, що Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Росії (Роскомнагляд) дала їм добу на видалення статті журналіста Центру інформації про права людини Миколи Мирного “Чи законно Росія призиває в армію кримчан?”.

У вересні 2017 року ООН у своїй доповіді нагадала Росії, що, відповідно до ст. 51 четвертої Женевської конвенції, окупаційній державі забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах. Так само забороняється тиск і пропаганда на користь добровільного вступу до армії. Це також нагадав міністр закордонних справ України Павло Клімкін з посиланням на ухвалену резолюцію ООН про права людини в окупованому Криму.

“Хочу окремо підкреслити, що резолюція наполягає на забороні призову в збройні сили країни-окупанта на окупованій території. Там міститься заклик до країни-окупанта у відповідності до міжнародного права”, – сказав міністр.

Окрім цього, у Кримській правозахисній групі (КПГ) вказують, що переміщення громадян України на службу в регіони Росії порушує ст. 49 цієї Конвенції, і називають такі дії Росії воєнним злочином.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи законно Росія призиває в армію кримчан?

Правозахисники закликають мешканців Криму надсилати на електронну пошту КПГ (crimeahrg@gmail.com) матеріали, що підтверджують призов у Криму – повістки, фото- та відеоматеріали. Вони гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів та припинити воєнний злочин на території півострова.

У жовтні підконтрольний Кремлю “військовий комісар” окупованого півострова Олег Єрмілов заявив про призов понад 2 тисяч призовників з окупованого Криму, які будуть змушені служити по всій території Росії.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter