Росія має кілька сценаріїв викрадення українських дітей — Офіс президента

Дата: 05 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Російська Федерація розробила щонайменше п’ять сценаріїв для переміщення українських дітей на свою територію.

Про це заявила радниця – уповноважена президента з прав дитини Дарія Герасимчук під час виступу на міжнародній конференції “Правосуддя заради перемоги”, пише “Укрінформ”.

Фото: Юрій Дячишин

На її переконання, дії росіян не хаотичні, вони мають чітко сплановану політику щодо українських дітей.

Зокрема, за словами Герасимчук, дітей переміщують на територію Росії після вбивства їхніх батьків чи після розлучення з батьками під час так званої фільтрації. Водночас українських дітей вивозять з інтернатних закладів.

Зафіксовані випадки, коли дітей забирали з родин на захоплених територіях під виглядом оздоровлення у дитячих таборах.

Росіяни роблять абсолютно все, щоб перешкодити дитині об’єднатися з родиною, сказала уповноважена президента з прав дитини. Вони одразу забирають у дітей телефони та не дозволяють повідомляти своє місцезнаходження.

“Дуже складно знайти дитину. Росіяни розпорошують українських дітей по своїй території й постійно переміщують. Щойно ми дізнаємося щось про знаходження дітей, як їх переміщують в іншу частину Росії. Саме тому на сьогодні ми повернули лише 307 дітей з 16 тисяч “, — пояснила вона.

Герасимчук наголосила на тому, що головна мета зараз — негайно припинити примусове переміщення та депортацію дітей, а для цього потрібна міжнародна допомога.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що, на переконання міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, міжнародна спільнота має розслідувати всі без винятку факти вивезення Росією дітей з тимчасово окупованих територій України, зокрема за допомогою комісії ООН.

Станом на 1 березня 2023 року, за офіційними даними, Росія вже депортувала з України 16 тисяч 221 дитину, але справжня кількість може бути значно більшою. Так, за даними з відкритих джерел, озвученими в РФ, Росія вивезла з України 738 тисяч дітей. Відомо, що дітей депортують до 57 регіонів Росії, зокрема до Сибіру.

В організації примусової депортації українських дітей підозрюють омбудсмана Росії Тетяну Москалькову та співробітників її офісу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: