Російська клініка пропонувала робити жіноче обрізання: процедуру засуджують ООН, ВООЗ

Дата: 27 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У Москві приватна клініка пропонувала на сайті послугу “Жіноче обрізання”.

Привернуло увагу до ситуації видання Meduza.

Всесвітня організація охорони здоров’я, ООН і правозахисні організації вважають жіноче обрізання варварською операцією. За їхніми даними, у світі живуть близько 200 мільйонів жінок, яким так скалічили геніталії. Після “обрізання” жінки втрачають чутливість; операція часто призводить до депресії або посттравматичного розладу. Виникають і ускладнення: інфекції, незагойні рани, проблеми із сечовипусканням.

В описі процедури на сайті зазначено, що для проведення втручання немає медичних показань, а проводиться воно через релігійні або ритуальні мотиви. Журналісти зазначають, що “Бест Клінік”, яка пропонувала робити жіноче обрізання, – це мережа закладів, але послугу пропонував тільки один у Москві.

На сайті центру пропонувалося три види обрізання: видалення капюшона клітора, видалення клітора разом з капюшоном і малими статевими губами й інфібуляція.

“Висікають клітор з капюшоном, малі статеві губи, а великі зшиваються, залишається тільки можливість для сечовипускання і менструації”, – описують один з них на сайті.

Meduza повідомляє, що інформацію їм надіслав анонімний читач, проте після отримання листа на сайті змінили опис процедури:

“Зокрема, звідти прибрали фразу “обрізання клітора проводиться дівчаткам до початку періоду статевого дозрівання, зазвичай у віці від п’яти до 12 років” і змінили опис підготування до операції. Слова “дитина” і “дівчинка” (наприклад, у фразі “дівчинка не відчуває нижньої половини тіла, але перебуває у свідомості, може розмовляти”) всюди замінили на слово “пацієнтка”.

Згодом у клініці підтвердили проведення процедури, але потім видалили відповідне повідомлення. У розмові з журналістом заступниця генерального директора клініки розповіла, що стосовно проведення обрізання звертаються люди з “особливим віросповіданням”. 

У Росії, за інформацією правозахисників, щорічно від жіночого обрізання страждає понад тисячу дівчат. Поширеною процедура є на Північному Кавказі й переважно в Республіці Дагестан. У квітні за проведення жіночого обрізання у США судили лікарку з Детройта. Вона проводила операції на жіночих статевих органах дівчаткам у віці від шести до 12 років. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: