Російські військові затримали цивільного мешканця Нової Каховки Євгена Пришляка. Його місцезнаходження невідоме вже другий тиждень

Дата: 03 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові викрали у Новій Каховці, що на Херсонщині, цивільного Пришляка Євгена Олександровича. 

Про це виданню ZMINA повідомила дружина брата затриманого Любов Пришляк.  

Євген Пришляк

Вона повідомила, що 12 серпня Євген зі своїм собакою пішов ночувати до друга. Наступного дня сусід повідомив, що 13 серпня хлопців затримали російські військові.  

“Квартира була відкритою і було видно, що військові провели обшук. Наш батько пішов відразу у військову комендатуру, де йому підтвердили, що Євген знаходиться у них, але більше інформації не надали. Сказали, що ми можемо щодня приносити їжу, а вони будуть її через столову передавати братові”, – розповіла Любов Пришляк.

За її словами, батькові вдалося одного разу побачити Євгена Пришляка за ремонтом будівлі “військової адміністрації”. Він встиг сказати, що їх катували, але подробиць розповісти не міг, оскільки був під охороною російських військових. 

Євгену Пришляку вдалося передати рідним записки, у яких він розповідав, що у “комендатурі” утримують багато чоловіків та жінок, полонених Збройних сил України, зокрема поранених. Він також вказував на вкрай погане харчування. 

Коли вранці 19 жовтня батько Пришляка приніс до “комендатури” їжу, то черговий йому сказав, що всіх затриманих вивезли й завезли нових. Він відмовився викликати свого начальника з посиланням на ротацію. При цьому він додав, що, можливо, Євгена Пришляка вивезли до тимчасово окупованого Криму

Рідні кажуть, як випливає із записок, російські військові звинуватили друга Євгена Пришляка у “шпигунстві”, оскільки той працював у Нацполіції. Що стосується самого Євгена Пришляка, то росіянам не сподобалися фото та відеофайли про російських військових, які були у нього в телефоні.  

За словами затриманого, проти них обох російські силовики відкрили кримінальні справи та передали їх правоохоронним органам до російського Ростова-на-Дону. 

Вже два тижні рідні не мають інформації про місцезнаходження затриманого Євгена Пришляка. 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • мародерство;
 • примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: