Родичі загиблих у катастрофі МН-17 скаржаться на Росію до ЄСПЛ: суд вимагає від РФ пояснень

Дата: 05 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі MH-17 і просить Москву викласти міркування з цього питання.

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

На Росію, яка “прямо чи опосередковано відповідальна за знищення літака і не спромоглася розслідувати катастрофу або співпрацювати з іншими розслідуваннями”, скаржилися 380 осіб. Громадяни Австралії, Бельгії, Канади, Німеччини, Гонконгу, Індонезії, Ізраїлю, Малайзії, Нідерландів, Нової Зеландії, Філіппін, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки та В’єтнаму посилаються на статтю щодо “права на життя” Європейської конвенції з прав людини і стверджують, що Росія несе відповідальність за смерть їхніх родичів.

Також родичі загиблих скаржаться на відсутність співпраці Росії з міжнародним розслідуванням за статтею “Заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження” конвенції та наголошують на порушенні країною статей про право на справедливий суд, повагу до приватного і сімейного життя і право на ефективний засіб правового захисту. 

Нагадаємо, що в травні минулого року Міжнародна спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського “Боїнга” оголосила, що той збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курську. 

Пізніше уряди Нідерландів і Австралії поклали на Росію відповідальність за збиття малайзійського “Боїнга”. Згодом їх підтримали в нідерландському парламенті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter