РНБО хоче змінити закони, аби відмовляти у біометричних паспортах мешканцям окупованих територій

Дата: 22 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Рада національної безпеки і оборони України ініціює зміни до чинного законодавства, що дозволять здійснювати “дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту”.

Про це заявляє Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО.

За його словами, після початку дії безвізового режиму України з ЄС значно збільшилась кількість бажаючих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу.

“В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб”, – говорить Турчинов.

Саме тому, за його словами, “необхідно внести зміни до чинного законодавства, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту”.

“У випадку виявлення невідповідності поданих даних, таким громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорту”, – наголошує Секретар РНБО.

Прес-служба повідомляє, що зі згаданого приводу Турчинов провів нараду з керівниками МВС, Міграційної служби, СБУ, прикордонниками тощо.

Він повідомив, що для правового врегулювання цього питання було підготовлено відповідний законопроект, “який розроблений народними депутатами-членами парламентської коаліції і найближчим часом має бути внесений до ВРУ”.

Турчинов підкреслив, що дуже важливо прийняти цей необхідний для забезпечення безпеки України та Європи закон ще до початку чергових канікул.

Водночас, правозахисниця, координаторка правового напрямку благодійного фонду “Восток СОС” Альона Луньова занепокоєна тим, що згадані зміни можуть обмежити конституційні права мешканців Криму та Донбасу. Про це вона повідомила у коментарі Центру інформації про права людини.

Вона вважає, що сама по собі ідея необхідності проведення перевірки осіб, що подають документи на отримання біометричних паспортів, не є неправомірною. Але ж такі перевірки, за її словами, проводилися і раніше.

“Проте відповідно до заяви пана Турчинова, ми очікуємо нові законодавчі ініціативи для організації “дуже ретельних перевірок” громадян, що прибувають саме з окупованих територій. Незрозумілим поки що залишається, про які саме перевірки йдеться. Тому ми будемо вимагати від пана Турчинова оприлюднення тексту проекту закону, який буде ініційований РНБО”, – каже правозахисниця.

Вона сподівається, що згаданий текст буде надано на розгляд до прийняття і закон “не стане несподіваним сюрпризом до Дня Конституції – сюрпризом, що ще раз обмежить права мешканців Криму та непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей на свободу пересування, яка гарантується ст. 33 Конституції України”.

Як відомо, 14 травня на прес-конференції Петро Порошенко заявив, що жителі анексованого Росією Криму зможуть скористатися всіма перевагами безвізового режиму тільки після деокупації півострова. Він додав, що в Європу без віз зможуть відправитися тільки переселенці.

15 травня під час ефіру на одному з українських телеканалів, президент України зазначив, що Україна створить максимально комфортні умови отримання біометричних паспортів для тих кримчан, які вирішили залишатися вірними своїй країні.

Водночас у Кримській правозахисній групі наголошують, що громадяни України з Криму і Донбасу мають отримувати біометричні паспорти без обмежень.

24 травня президент Петро Порошенко запропонував видавати закордонні паспорти старого зразка мешканцям окупованих територій Донбасу і Криму, щоби не надавати їм права на безвізові поїздки до ЄС. 

9 червня Європейський Союз назвав контрпродуктивною висловлену президентом Петром Порошенком ідею про видачу мешканцям окупованих територій закордонних паспортів колишнього зразка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: