Різні, але рівні: Мінінформполітики запустило серію роликів для боротьби з ґендерними стереотипами на роботі

Дата: 25 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство інформаційної політики презентувало соціальної кампанії “Твоя професія – твій вибір”, яка покликана боротися з ґендерними стереотипами українців у професійній сфері. 

Про це повідомляє прес-служба відомства. 

П’ять відеороликів, які створили на підтримку Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, транслюватимуть як соціальну рекламу на телеканалах, у кінотеатрах та в мережі інтернет.

“Розвиток українського суспільства в останні п’ять років абсолютно яскраво демонструє, що в жінок надзвичайно потужний потенціал, який багато років був недооцінений. І напевно, в пострадянському просторі Україна є однією з країн-лідерів, яка демонструє, що залучення жінок до активних соціально-політичних, економічних, культурних та мистецьких процесів є правильним та логічним кроком, який зрештою приводить до потужних трансформацій і більш гармонійного та збалансованого суспільства”, – розповіла перша заступниця Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Автори роликів наголошують, що розподіл на “жіночі” та “чоловічі” професії залишився в минулому, адже був необхідним для виживання суспільства, проте сьогодні ґендерний поділ у професіях застарів. Також українцям розповідають, що досі в країні за статистикою заробітна плата в жінок на чверть менша, ніж у чоловіків.

“Запорука свободи – це рівність прав і можливостей кожного. Від народження ми вільні у виборі свого покликання”, – наголошують у відео.

Як відомо, лише в грудні 2017 року в Україні скасували наказ №256, який визначав перелік із 450 заборонених для жінок професій. Жінкам забороняли працювати в цілій низці важливих галузей, таких як підземні роботи, керування деякими видами вантажного і пасажирського транспорту, робота в машинному відділенні корабля, ряд будівельних спеціальностей. Серед цих 450 було багато таких, у яких жінки дуже зацікавлені. Це, зокрема, добре оплачувані професії машиніста метро, моториста на кораблі, водія автобуса далекого прямування. 

Однак досі жінки в Україні стикаються з ґендерною дискримінацією, коли намагаються влаштуватися на роботу. Так, на початку цього року у Львові Державна служба з надзвичайних ситуацій відмовилася навіть розглядати кандидатуру жінки на посаду, пов’язану з гасінням пожеж, через її стать, проте згодом чиновники зрозуміли свою помилку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: