Через рік після нападу на херсонського журналіста не знайдено ні виконавців, ні замовників

Дата: 20 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Через рік після нападу на херсонського журналіста, місцевого координатора “Центр.UA” та близького друга активістки Катерини Гандзюк Сергія Нікітенка слідство так і не встановило ні виконавців, ні замовників нападу.

Про це Центру прав людини ZMINA розповів сам журналіст.

Сергій Нікітенко

До того ж, за словами журналіста, він сам віднайшов на фото одного з нападників. Ці дані він передав слідству, проте це жодних результатів поки що не дало.

“Так, я сам вийшов на одного з нападників і передав усі дані, які зміг зібрати в межах власного розслідування, в поліцію. Доля матеріалів мені невідома”, – сказав Нікітенко.

Зокрема, він упізнав свого нападника на спільному фото з виконавцями нападу на Катерину Гандзюк. На ньому серед уже засуджених Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського він побачив Олександра Вандаляка, який має прізвисько Хмель.

Саме він, на думку Нікітенка, на нього напав і побив його в червні 2018 року.

Нікітенко також переконаний, що замовники нападу на нього ті самі, що й у випадку Катерини Гандзюк.

“Так. Я впевнений, що це Левін та Мангер. Я виходив на нападників через справу про підпал лісу. І там все веде до Левіна і Мангера”, – сказав Центру прав людини ZMINA Нікітенко, маючи на увазі голову Херсонської облради Владислава Мангера та раніше судимого за серійне вбивство Олексія Левіна. 

Чому досі слідство не виснуло нікому підозри у справі нападу на журналіста, Нікітенко не розуміє. Припустив, що, можливо, свідок, який раніше вказував на Мангера і Левіна, відмовився від своїх попередніх показів.

На відсутність поступу в розслідуванні нападу на Нікітенка відреагували і на сторінці ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?“.

“Відсутність роботи правоохоронних органів по справі Нікітенка призвела до того, що через місяць покидьки наважились на більше та облили Катю Гандзюк кислотою. Мораль проста: немає більш або менш важливих справ, коли йдеться про напади на громадських активістів. Тиснути, вимагати розслідування та покарання потрібно. Бо непокаране зло зростає”, – заявили активісти.

Нагадаємо, 18 червня 2018 року в Херсоні невідомі напали на головного редактора онлайн-ресурсу “МОСТ” та місцевого координатора ГО “Центр.UA” Сергія Нікітенка. Потерпілий припустив, що напад пов’язаний з його авторським фільмом, де він описує неоднозначні епізоди з біографії голови Херсонської облради Владислава Мангера.

31 липня в Херсоні облили сірчаною кислотою Катерину Гандзюк, з якою Нікітенко свого часу разом створював видання “МОСТ”. Підозру в замовленні нападу на Гандзюк слідство в лютому висунуло голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. За версією слідства, посередником між Мангером і виконавцями злочину був Олексій Левін, який зараз переховується за кордоном.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: