“Репортери без кордонів” закликають звільнити затриманого СБУ журналіста Муравицького і засудженого “ЛНР” блогера Неделяєва

Дата: 10 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” закликає звільнити затриманого українською владою журналіста з Житомира Василя Муравицького, і луганського блогера Едуарда Неделяєва, засудженого в “ЛНР” до 14 років в’язниці.

Про це йдеться у заяві на сайті організації, яка говорить про жертв інформаційної війни в Україні.

“Репортери без кордонів” закликають до негайного звільнення журналіста, що працює в російських ЗМІ, що був затриманий українською владою, Василя Муравицького, і блогера Едуарда Недєляєва, що був засуджений до 14 років позбавлення волі проросійськими сепаратистами в Луганську”, – сказано в заяві.

Автори заяви нагадують, що основою для підозр, висунутих українськими правоохоронцями Муравицькому, стала його робота в російських державних ЗМІ. Прокуратура й Служба безпеки України звинуватили його в тому, що він є “інформаційним найманцем”, що здійснює підривну діяльність проти України на користь іноземної держави.

Зокрема, блогер підозрюється в створенні й розміщенні контенту в Інтернеті за допомогою елементів, спрямованих на психологічне маніпулювання думкою й розпалення ненависті.

Також зазначено, що у числі доказів вини Муравицького є контракт, що пов’язує його з російською державною медіа-групою “Росія сьогодні”.

На думку голови “Репортерів без кордонів” у Східній Європі й Центральній Азії Йоганна Біра, арешт Муравицького не є необхідним запобіжним заходом.

“Ми всі знаємо про деструктивний ефект пропаганди і її роль в трагічних подіях, які відбулися в Україні, але сам факт роботи на медіа, який висловлює погляди, які ви не підтримуєте, не повинен стати причиною для криміналізації діяльності. Очевидно, що з розпалюванням ненависті чи насильства потрібно боротися, але тільки на базі певних доказів і поважаючи міжнародні закони. Судячи з доказів, які ми маємо зараз, затримання Василя Муравицького не є ані необхідним, ані адекватним кроком. Ми закликаємо до його негайного звільнення”, – заявив Йоганн Бір, голова бюро RSF по Европі і Центральній Азії.

Також “Репортери без кордонів” закликають звільнити блогера Недєляєва, що був засуджений до 14 років позбавлення волі в “ЛНР” 28 липня.

Недєляєв був автором блога “Edward Ned”, де він коментував повсякденне життя в Луганську протягом останніх 3 років.

Зазначається, що уряд “ЛНР” звинуватив його в наклепі на громадян, розпаленні ненависті до російських націй і загрозі національній безпеці шляхом надання даних іноземним агентам.

“Репортери без кордонів” також нагадують про затриманого у Донецьку сепаратистами журналіста і блогера Станіслава Асєєва (Васіна).

Як відомо, 1 серпня видання “Житомир.info” повідомило, що у Житомирі проводяться обшуки у помешканні Василя Муравицького, колишнього місцевого журналіста, який останнім часом робив публікації як блогер.

Згодом слідчі Служби безпеки України оголосили йому про підозру в державній зраді. Йому загрожує 15 років в’язниці. За даними слідства, житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва російських державних інформагентств створював тенденційні публікації. Тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер, іноді “інформаційному найманцю” дозволялося самому обирати тему. Гонорари за публікації зловмисник отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків.

21 листопада 2016 року в Луганську зник блогер Едуард Нєделяєв (Edward Ned). Пізніше стало відомо, що його затримали бойовики так званого “Міністерства державної безпеки ЛНР”. Блогер писав про життя міста та ІТ.

28 липня так званим “військовим судом “ЛНР” блогеру Едуарду Неделяєву ( Edward Ned) винесено вирок – 14 років позбавлення волі.

Журналіст Станіслав Асєєв зник в окупованому Донецьку на початку літа. Пізніше “МДБ ДНР” підтвердило, що він затриманий за “шпигунство”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter