Радник Зеленського порівняв парламент з дівчиною, яку не хочеться зґвалтувати: активісти вимагають вибачень

Дата: 17 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти вимагають вибачень від радника новообраного президента України Володимира Зеленського Дмитра Разумкова за висловлювання в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1”, де він порівняв Верховну Раду з дівчиною, яку не хочеться ґвалтувати.

Вибачень, зокрема, вимагає правозахисниця та засновниця кампанії “Повага” Ольга Веснянка

Фрагмент зі словами Разумкова починається на 40-й хвилині відео

Випуск передачі “Право на владу”, де виступав Разумков, вийшов на телеекрани 16 травня. У ток-шоу експерти обговорювали питання інавгурації Зеленського та можливий розпуск парламенту. Політик Віктор Бондар, якого запросили на передачу як гостя, запитав у Разумкова: “Чи готовий Зеленський піти на ґвалтування Верховної Ради і показати справжнє обличчя кожної партії та поставити на голосування питання зняття депутатської недоторканності та інші?” 

У відповідь на це Разумков сказав, що ґвалтувати парламент у команді новообраного президента ніхто не збирається, тим паче що “дівчина так собі”. 

Такі слова Разумкова обурили низку активістів, які борються з ґендерно обумовленим насильством та суміжними питаннями. 

“Це звучить від політика тоді, коли держава стільки зусиль докладає через поліцію, соціальний захист, щоб реагувати на насильство, інформувати, що це не ок”, – написала Ольга Веснянка на своїй сторінці у Facebook.

У коментарях під дописом Веснянки відповіла радниця з ґендерних питань у команді Зеленського Марина Бардіна, яка запевнила, що вже провела бесіду з Разумковим. Водночас це не заспокоїло активістів, а тому вони все одно вимагають від політика публічних вибачень. 

“Цей політик має публічно вибачитися перед усім суспільством, де нормою має бути нульова толерантність до ґендерного насилля, а саме статевого насильства. Важко описати, як почуваюся я та інші жінки і дівчата, які в дитинстві пережили таке насильство, коли чуємо такі “жарти” й “метафори”, – зазначила Веснянка в коментарі ZMINA.

Також експертка зазначила, що окрему відповідальність за слова Разумкова несе редакція програми “Право на владу”: 

“Окремо звертаю увагу на відповідальність редакції програми, ту особу, яка вирішила винести цю чутливу цитату на плашку, титром внизу. Ми, медіа, несемо відповідальність за те, як ставимося до чутливих тем, на чому фокусуємося, що транслюємо. Пригадую скандал із заголовком на УП, де був вислів Холодницького “Я не дівка, щоб мене змушували”.

Як відомо, ситуація з домашнім та ґендерно обумовленим насильством в Україні є кричущою. Про це, зокрема, свідчать останні дослідження, проведені спільно з офісом віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе. Згідно з ними, понад вісім мільйонів українців мають серед знайомих жертв домашнього насильства, а найбільше від нього потерпають саме жінки (83%).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: