Рада правосуддя покарає суддю, яка заарештувала правозахисника Корнієнка на 15 діб за відеозйомку

Дата: 21 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності й рекомендувати звільнити з посади суддю Вовчанського районного суду Ірину Уханеву, яка у 2016 році заарештувала на 15 діб харківського правозахисника Максима Корнієнка за відеозйомку в залі суду.

Як передає кореспондентка Центру інформації про права людини, таке рішення перша дисциплінарна палата ВРП ухвалила сьогодні, розглянувши скаргу Корнієнка.

На засіданні не була присутня сама Ірина Уханева, і рада прийняла рішення про розгляд скарги за її відсутності. На засіданні були присутні заявник Максим Корнієнко та прокурор Харківської обласної прокуратури.

Рада детально розглянула скаргу і дії судді Ірини Уханевої, а також питання кримінального провадження за фактами винесення неправосудного рішення щодо Максима Корнієнка.

Рішення першої палати може бути оскаржене у Вищій раді правосуддя.

У прес-службі ВРП також повідомляють, що до розгляду подання про звільнення судді Вищою радою правосуддя Ірина Уханьова буде відсторонена від здійснення правосуддя.

У коментарі Центру інформації про права людини заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда зауважив, що дане рішення – це не остаточна перемога. 

“У минулому році Вищі рада правосуддя скасувала або пом’якшила майже кожне друге рішення, а тому шанси на оскарження доволі високі”, – сказав він. 

Нагадаємо, 14 листопада 2016 року Ірина Уханева заарештувала Максима Корнієнка на 15 діб, коли він вів спостереження за відкритими слуханнями у кримінальній справі стосовно двох представників ромської громади.

Корнієнко записував на мобільний телефон те, що відбувалося в залі суду, коли суддя наказала йому зупинитися, не надавши законного обґрунтування заборони.

Активіст відмовився припинити відеозйомку, а тому суддя покликала співробітників поліції, які забрали правозахисника і пред’явили йому звинувачення в “злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника міліції” за ст. 185 Адміністративного кодексу України.

Пізніше Апеляційний суд визнав Корнієнка, який відсидів 9 з 15 діб адміністративного арешту, невинуватим.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter