Прокуратура сварить Сокальську колонію за асортимент у тюремній крамниці

Дата: 02 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Прокуратура Львівської області під час планової перевірки 27 січня виявила порушення у наданні медичної допомоги та неналежні умови тримання в Сокальській виправній колонії № 47.

Про це повідомила Центру інформації про права людини речник прокуратури Мар‘яна Гайовська.

За її словами, житлові приміщення, в яких перебувають в’язні, штрафні приміщення, де засуджені відбувають дисциплінарні стягнення, потребують ремонту, санвузли – капітального ремонту із заміною обладнання, оскільки перебувають в антисанітарному та зношеному стані. В окремих камерах штрафних приміщень неналежне штучне освітлення, а нічне – перебуває в неробочому стані. Незважаючи на холодну пору року, з кранів умивальників окремих житлових приміщень установи подається лише холодна вода, що створює передумови для простудних та інфекційних захворювань в’язнів, у кімнатах для вмивання  холодно та сиро.

Також Гайовська зазначила, що у медичній частині установи відсутні інфекційний та психіатричний ізолятори, що унеможливлює утримання в’язнів, які захворіли на інфекційне чи психічне захворювання, окремо від інших засуджених. (Ізолятор призначений для тимчасової ізоляції, до направлення до лікарняних закладів, інфекційних хворих засуджених і засуджених з підозрою на інфекційні та психічні захворювання для надання їм первинної медичної допомоги.)

Крім того, в колонії встановлено факт безпідставного утримання, всупереч внесеним змінам до чинного законодавства, в дільниці посиленого контролю виправної колонії (більше 3 місяців) в’язня та не переведення його до дільниці з полегшеними умовами тримання (ресоціалізації).

Перевіркою також виявлено порушення прав в’язнів на придбання продуктів харчування та предметів першої необхідності.

Як зазначила речник прокуратури області, “асортимент товару в крамниці установи є вкрай незадовільним: із 103 найменувань, в наявності були лише 3, а саме: кетчуп, чай, мило”.

За результатами перевірки прокуратурою Львівської області керівнику Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України внесено вказівку з вимогою негайного усунення виявлених порушень.

У коментарі Центру інформації про права людини представник цього управління Мирослав Демків підтвердив, що в установі на даний час відсутні інфекційний та психіатричний ізолятори. Однак, за його словами, керівництво установи, вже підшукало  відповідні приміщення і там планується провести ремонт та відповідні облаштування.

Демків також підтвердив факт відсутності продуктів та товарів в крамниці установи на момент перевірки.

“Співпало так, що з 81 найменування продуктів та товарів, які були у січні в крамниці, в’язні розкупили все, загалом на суму понад 17 тис грн, і залишилося, дійсно лише три найменування. Асортимент товарів повинен поповнитися з початку лютого”, – уточнив Демків.

Сокальська колонія розташована в колишньому римо-католицькому монастирі отців-бернардинів у селі Жвирка на Львівщині. Це пам’ятка архітектури початку 17-го століття. У минулому — місце паломництва прочан до чудотворної ікони Сокальської Богоматері. У 1951 замість діючого монастиря там розмістили дім для пристарілих, а з 1958 року влаштували виправну колонію. Колонія № 47 на сьогодні має максимальний рівень безпеки, тут перебувають засуджені за скоєння важких злочинів та рецидивісти. На даний час у колонії перебуває близько 200 в‘язнів.

Однак, після пожежі у 2012 році, коли вогонь знищив житлове приміщення, де утримувалися 68 “довічників”, їх було переведено до інших установ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: