Прокуратура не знає, де перебуває турецький журналіст, який мав би бути в СІЗО

Дата: 31 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Прокуратура Миколаївської області повідомила, що не знає про місцеперебування журналіста Юсуфа Інана, якого видали Туреччині в середині липня.

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

Зокрема, прокуратура повідомляє, що рішення Заводського районного суду міста Миколаєва про застосування екстрадиційного арешту щодо Юсуфа Інана було “оголошено йому в присутності перекладача у судовому засіданні та роз’яснено право на оскарження”.

У відповіді прокуратури на запит “Детектора медіа” також повідомляється, що адвокату була надана змога оскаржити це рішення.

“У встановлений законодавством строк стороною захисту використано право на оскарження та подано відповідну апеляційну скаргу, яка на даний час розглядається апеляційним судом Миколаївської області”, – йдеться у відповіді.

Також прокуратура інформує, що, згідно з наданою їй інформацією СБУ, журналіста Юсуфа Інана було передано “компетентним органам Турецької Республіки” на виконання рішення ГПУ.

“Разом з цим відомостями про теперішнє місцеперебування прокуратура області не володіє, оскільки контроль за подальшими діями правоохоронних органів Турецької Республіки після закінчення процедури екстрадиції не входить до компетенції правоохоронних органів України та не передбачений відповідними міжнародними договорами”, – йдеться у відповіді.

Нагадаємо, у коментарі “Детектору медіа” адвокатка журналіста Інна Кузьміних зауважувала, що строк оскарження постанови про екстрадицію становить 10 днів і її підзахисному не була надана така можливість, його відразу відправили до Туреччини.

“Інану не дали можливості реалізувати своє право на захист і оскаржити постанову про екстрадицію, оскільки вказану постанову йому було вручено і відразу ж відправлено із СІЗО в невідомому поки що напрямку”, – розказала вона.

Також, за словами адвокатки, розгляд апеляції на екстрадиційний арешт Юсуфа Інана постійно переноситься.

1 серпня в Апеляційному суді Миколаївської області мав відбутися розгляд апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді про екстрадиційний арешт щодо турецького журналіста Юсуфа Інана. Засідання перенесли, позаяк, за словами адвоката, прокуратура не змогла пояснити, де наразі перебуває Юсуф Інан. 4 серпня суд знову перенесли з тієї ж причини. 13 серпня засідання перенесли через відсутність складу суду.

Нагадаємо, за повідомленнями ЗМІ, Юсуф Інан покинув Туреччину у 2016 році після спроби державного перевороту, а згодом нібито керував з України інтернет-медіа, яке спеціалізується на ізмірських темах. Видання, за повідомленням ЗМІ, різко критикувало уряд партії “Справедливість і розвиток”.

Спочатку в Генеральній прокуратурі України повідомили “Детектору медіа”, що не мають жодної інформації про журналіста Юсуфа Інана і що запитів від Туреччини на його видавання не отримували, та порекомендували звернутися до Мін’юсту, “який приймає рішення про видачу особи”. Водночас джерело “Детектора медіа” в СБУ тоді повідомило, що журналіста затримували в Миколаєві, де він мешкав із родиною, співробітники СБУ, які виконували доручення ГПУ щодо екстрадиції.

Наступного дня, 19 липня, речник ГПУ Андрій Лисенко підтвердив видавання журналіста Юсуфа Інана Туреччині.

Згодом депутат Європарламенту Ребека Гармс закликала українську владу припинити викрадення громадян Туреччини з України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Україна порушила право іноземця на захист, видавши Туреччині журналіста Юсуфа Інана – правозахисник

На запит “Детектора медіа” Міністерство юстиції України повідомило, що у них відсутня будь-яка інформація стосовно турецького журналіста Юсуфа Інана, якого було вивезено з території України до Туреччини як “терориста”.

У Генеральній прокуратурі України на запит “Детектора медіа” повідомили, що постанова ГПУ про екстрадицію турецького журналіста Юсуфа Інана не була оскаржена і набула чинності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: