Президент нагородив орденом Ярослава Мудрого суддю, який на 10 років ув’язнив радянського дисидента

Дата: 23 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

В Адміністрації президента Петра Порошенка підтвердили, що київський суддя Григорій Зубець нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого 5 ступеня.

Про це повідомляється у відповіді на запит кореспондента Австрійського агентства преси Гервіга Гьоллера, який він опублікував у Facebook.

“На Ваш запит від 13 жовтня 2017 року повідомляємо, що Г. І. Зубця нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого 5 ступеня за клопотанням Ради суддів України та письмової підтримки Державної судової адміністрації України”, – йдеться у повідомленні.

У відповіді зазначається, що в нагородному листі наводяться конкретні заслуги судді, які і стали підставою для призначення йому державної нагороди.

Однак в АП відмовилися зазначити інформацію про заслуги через те, що у нагородному листі містяться персональні дані, які належать до конфіденційної інформації. Ці дані не можна поширити без згоди її особи.

Як відомо, у 1983-1984 роках суд під головуванням тодішнього заступника голови Київського міського суду Григорія Івановича Зубця розглядав справу і засудив важко хворого дисидента Валерія Марченка до 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання. Пізніше, 5 жовтня 1984 року, Марченко помер у тюремній лікарні в тодішньому Ленінграді через відмову нирок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: