Правозахисники заявили про готовність супроводжувати в судах справи про порушення використання інтернету

Дата: 28 Листопада 2018
A+ A- Підписатися
Громадські організації “Інтерньюз-Україна” та “Інститут розвитку регіональної преси” (ІРРП) пропонують юридичну підтримку для користувачів та юридичних осіб у разі порушень у сфері використання інтернету. Метою такого захисту буде відновлення порушених прав та популяризація свободи інтернету в Україні. 
 
Про це йдеться на сторінці “Інтерньюз-Україна”
 
Повідомляється, що підтримку надаватимуть для щонайменше трьох інцидентів, що стосуватимуться порушень у сфері використання інтернету. Це можуть бути такі справи: 
  • проти журналіста/блогера ініційоване кримінальне провадження за поширення інформації;
  • на провайдерів інтернету накладений адміністративний штраф за використання засобів зв’язку, що суперечить інтересам держави, та інші конфліктні ситуації з провайдерами;
  • ухвали про блокування веб-сайтів чи вимога з боку правоохоронців розкрити IР-адресу коментатора в інтернеті;
  • справи про оскарження обмежень, покладених на провайдерів згідно з указом президента України №126/2018 від 14 травня 2018 року. 
До участі в програмі юридичної підтримки запрошуються користувачі інтернету, журналісти, блогери, редакції сайтів, інтернет-провайдери та інші юридичні особи. У разі порушень їхніх прав автори програми просять заповнити онлайн-форму. Участь у програмі безкоштовна і відбувається на основі конкурсу. 
 
Обраним учасникам обіцяють правовий аналіз інциденту від юристів та юридичний супровід справи в судах.
 
Водночас ІРРП та “Інтерньюз-Україна” зазначають, що залишають за собою право відмовити в підтримці справ, фабулу яких можна ідентифікувати як загрозу національній безпеці. Автори просять ознайомитися з детальними критеріями оскарження дій держави за лінком.  
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: