Правозахисники просять ОБСЄ, ООН та Раду Європи їздити в Крим з моніторинговими місіями

Дата: 27 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Кримська польова місія закликає ОБСЄ, ООН та Раду Європи моніторити та оцінювати ситуацію з правами людини на Кримському півострові.

“Ситуація з правами людини на Кримському півострові залишається складною і тривожною. При цьому вона все більше і більше випадає з уваги ЗМІ. У ситуації конфлікту повідомлення, які звідти надходять, носять суперечливий, часом неперевірений характер, часто їм даються протилежні оцінки. Між тим, саме події в Криму стали поворотною точкою і ще довго залишатимуться джерелом політичного протистояння для всього простору “великої Європи”, – йдеться у заяві Кримської польової місії з прав людини.

Правозахисники нагадують, що багато незалежних кримських ЗМІ та правозахисників згорнули свою роботу і покинули півострів.

Як відомо, офіційні місії міжнародних міжурядових організацій також лімітовані в можливостях роботи у зв’язку з тим, що Росія вважає Крим своєю територією і вимагає узгодження, що, у свою чергу, є неприйнятним для України. А доступ міжнародних журналістів і правозахисників ускладнений додатковими обмеженнями на в’їзд, які наклала Україна і тепер вимагає отримання спеціального дозволу.

У Кримській польовій місії переконані, що присутність міжнародних правозахисників та моніторингу знижуватиме градус напруженості і конфліктності, і наголошують, що цього не можна досягти зусиллями громадських організацій.

Раніше Кримська польова місія заявляла, що переслідування активістів владою Криму за участь в акціях протесту 26 лютого 2014 року порушують міжнародні норми права і принципи кримінального права.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: