Правозахисники просять допомогти в розголосі справи журналіста Семени

Дата: 14 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Правозахисники просять журналістів, правозахисників та громадськість надавати якнайширшого розголосу судовому процесу над кримським журналістом Миколою Семеною, аби підтримати його.

Про це йдеться у відкритому зверненні, ініційованому Центром інформації з прав людини.

“За останні три роки Крим практично перетворився на інформаційне гетто, де свобода слова і вираження поглядів придушені. Саме тому критично важливо, аби туди приїздили правозахисники, журналісти з-поза меж окупованого півострова і розповідали про те, що відбувається. Ми вважаємо, що справа Миколи Семени є показовою в історії системного наступу на права журналістів, і закликаємо колег з материкової частини України та з-поза її меж приїздити і висвітлювати те судилище над нашим колегою, яке триває в Криму. Йому зараз, як ніколи, потрібна підтримка”, – наголошує голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Правозахисники у зверненні нагадують, що 28 лютого у так званому Залізничному суді Сімферополя в окупованому Криму розпочинається судовий процес над українським журналістом Миколою Семеною, якому загрожує до 5 років російської в’язниці. Його судитимуть за те, що на сайті Радіо Свобода він публікував статтю, яка не подобається російській владі.

“Ситуація ускладнюється тим, що після висунення звинувачення журналісту, який є людиною пенсійного віку, в нього погіршилося здоров’я. За висновком Київського інституту нейрохірургії,  Микола Семена потребує операції. Жодні заклики міжнародної громадськості випустити Миколу Семену, який вже десять місяців перебуває на підписці про невиїзд, не були почуті окупаційною владою”, – йдеться у зверненні.

Правозахисники наголошують, що практика репресій та переслідування незгодних, десятки сфальсифікованих справ та політично мотивованих переслідувань свідчать, що Російська Федерація не зупиняється перед найжорстокішими покараннями за висмоктаними з пальця звинуваченнями. Наприклад, кримський режисер-документаліст Олег Сенцов отримав 20 років в’язниці за звинуваченням у підготовці теракту. Ризик ув’язнення залишається і у випадку журналіста Миколи Семени та будь-кого, хто насмілиться сказати те, що підтвердила Генеральна асамблея ООН: “Крим – це Україна”.

Такі політично мотивовані справи не мають відношення до права. Російська Федерація, яка, порушуючи міжнародне право, анексувала  Кримський півострів, усіма можливими способами  нищить тих, хто здатен розповісти правду про те, що там відбувається. Свобода слова і вираження поглядів практично знищена в Криму окупаційною владою протягом трьох останніх років.

“Лише широкий розголос дає надію на те, що репресивна машина рано чи пізно зупиниться. Саме тому закликаємо журналістів, правозахисників, громадських діячів, представників міжнародних організацій, іноземних ЗМІ та всіх небайдужих до спостереження та висвітлення судового процесу у справі кримського журналіста Миколи Семени”, – йдеться у зверненні.

Збір підписів під відкритим зверненням триває. Підписати звернення можна тут.

Нагадаємо, навесні 2016 року в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування. 

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня Семені пред’явили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ мав вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок передав слідчий ФСБ Олександр Паршутин у будівлі управління.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: