Правозахисники через суд намагаються змусити ДБР та НАБУ розслідувати нецільове використання коштів у МінТОТ

Дата: 13 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Члени громадської ради при Міністерстві тимчасово окупованих територій через суд намагаються змусити Державне бюро розслідування та НАБУ розслідувати факти нецільового використання коштів міжнародних донорів та притягнути до кримінальної відповідальності очільника відомства Вадима Черниша.  

Про це повідомляє видання Lenta.ua.

Очільник Міністерства тимчасово окупованих територій Вадим Черниш

Заяву до суду подав голова ради Геннадій Борисичев. Він стверджує, що за роки існування міністерства незалежні аудитори жодного разу не проводили перевірку використання коштів, які надавали міжнародні донори для подолання наслідків війни і вирішення проблем переселенців. Водночас система розподілу донорської допомоги, яку створило відомство, немає можливості зворотного зв’язку із самими постраждалими від війни людьми. Для привернення уваги до ситуації члени громадської ради зверталися до різних органів та медіа, але реакції з боку керівництва МінТОТ, за їхніми словами, не було.

Тож громадська рада своїм рішенням зобов’язала МінТОТ публічно звітувати про використані міжнародні донорські кошти, про захист житлових прав переселенців у місцях компактного проживання, про відшкодування шкоди потерпілим внаслідок війни. 

“З моменту ухвалення рішень про публічний звіт міністерства міністр Черниш почав блокувати діяльність нашого громадського органу всіма можливими шляхами, часто вдаючись до прямих незаконних вказівок на адресу своїх підлеглих. У цьому йому безуспішно допомагають кілька громадських активістів, які умовно належать до числа “лояльних”, – розповідає секретарка ради Катерина Кочеткова

Члени ради зауважують, що ні ДРБ, ні НАБУ, які мали б внести інформацію щодо правопорушень з боку міністра Вадима Черниша до ЄРДР, не зробили цього, а тому єдиним важелем впливу для громадськості стало звернення до суду. Активісти вже також звернулися до президента Володимира Зеленського, щоб той узяв під особистий контроль це питання. 

Наразі в міністерстві офіційно не відреагували на претензії громадської ради. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: