Правоохоронці порушили низку прав людини під час ліквідації наметового містечка під Радою – правозахисники

Дата: 05 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Правоохоронці грубо порушили низку прав людини під час ліквідації наметового містечка під Верховною Радою 3 березня.

Про це йдеться у відкритому зверненні Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та низки правозахисних організацій, зокрема, Центру інформації про права людини.

“Інформація, отримана в результаті моніторингу Уповноваженого з прав людини та з відкритих джерел, свідчить про наявність обґрунтованих підстав стверджувати, що в діях правоохоронців вбачається низка грубих порушень прав людини, гарантованих Конституцією”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, на думку правозахисників, порушено право на мирне зібрання, адже ухвала суду не передбачала припинення зібрання, яке тривалий час зберігало характер мирного. Відповідно до стандартів дії правоохоронців мають бути спрямовані на локалізацію порушника громадського порядку, а не мирного зібрання в цілому.

Також ідеться про право на свободу слова, оскільки щонайменше троє журналістів заявили про перешкоджання їхній діяльності та отримання тілесних ушкоджень з боку правоохоронців.

Порушено право не бути підданим нелюдському поводженню (щонайменше 19 осіб отримали серйозні травми голови, опинились у лікарні з черепно-мозковими травмами), а також поводженню, що принижує людську гідність.

Також порушено право на особисту свободу, оскільки велику кількість людей безпідставно затримали на тривалий час.

В омбудсмана звертають особливу увагу на те, що відбулось грубе порушення закону “Про Національну поліцію”, яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт.

“Залишається проблемою неможливість ідентифікувати особу правоохоронця, який порушує права людини. Ця проблема залишилась невирішеною з 2013 року навіть при наявності відповідного положення в законодавстві. Окремо звертаємо увагу на неприпустимість цинічних висловлювань окремих посадових осіб, які публічно висміюють порушення прав людини. Враховуючи це, є підстави сумніватись у проведенні об’єктивного розслідування вказаних подій”, – підкреслюють в офісі омбудсмана.

Правозахисники  закликають Верховну Раду просять якнайшвидше розглянути законопроекти, які стосуються вдосконалення законодавства щодо ідентифікації поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії, а Кабмін – ухвалити нормативно-правові акти щодо дій правоохоронців та інших служб для забезпечення охорони громадського порядку під час проведення масових заходів.

Як повідомлялося раніше, Інститут масової інформації вимагає розслідувати напади правоохоронців на журналістів біля Верховної Ради.

Нагадаємо, у МВС заявили, що поліція не поводилася із затриманими під Верховною Радою мітингувальниками з надмірною жорстокістю.

3 березня під Верховною Радою відбулися сутички між мітингувальниками та поліцією. Згідно з рішенням суду, поліція мала проводити слідчі дії у наметовому містечку, однак протестувальники почали чинити опір.  Через зіткнення під Радою постраждали 11 активістів та 7 поліцейських. Поліція затримала 111 осіб, до вечора усіх затриманих відпустили.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: