Понад 80% українців, що перетинають КПВВ на Донбасі, побачили покращення після їхнього облаштування

Дата: 19 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Понад 80% людей, які регулярно перетинають лінію зіткнення в Мар’їнці та Станиці Луганській, відзначають, що після облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) у 2018 році умови на них покращилися. 

Такі дані опитування, проведеного благодійним фондом “Право на захист” і презентованого в Українському кризовому медіацентрі. 

Соціологи опитали 126 респондентів, які регулярно перетинають лінію зіткнення на Донбасі. Зміни на КПВВ у Станиці Луганській 16% людей оцінюють як позитивні, 73% – як радше позитивні; у Мар’їнці – 29% як позитивні, 55% – радше позитивні. Понад 60% опитаних стверджують, що після облаштування проходження КПВВ займає менше часу, а абсолютна більшість респондентів відповіла, що почувається безпечніше під час перетину КПВВ: у Станиці Луганській – 78%, у Мар’їнці – 68%.

Водночас досі на КПВВ існує низка серйозних проблем, зокрема:

  • відсутність державних медпунктів;
  • відсутність систем звукового сповіщення про небезпеку на КПВВ “Станиця Луганська”;
  • недостатня кількість місць в укриттях та відсутність інформації про наявні.

Правовий аналітик благодійного фонду “Право на захист” Дар’я Дмитренко розповіла, що, хоча контрольні пункти в’їзду-виїзду існують з 2015 року, досі жоден законодавчий акт не містить навіть визначення “КПВВ”. Де-факто їх утримують військово-цивільні адміністрації Донецької і Луганської областей, але законодавчо за ними не закріплені повноваження, які б дозволили здійснювати якісь роботи з облаштування КПВВ.

Опитування, як зазначають активісти, є частиною масштабного дослідження, яке охоплювало поточну ситуацію із правовим регулюванням роботи КПВВ, облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду і доступ до базових послуг. За його підсумками вони підготували список рекомендацій для держави:

  • визначити в законодавстві правовий статус КПВВ, джерела фінансування та єдиний державний орган, відповідальний за їхнє утримання;
  • вирішити питання із транспортом – облаштувати автобусні зупинки, забезпечити умови для чесної конкуренції ліцензованих перевізників і прозору тарифікацію послуг;
  • ґрунтовно дослідити, які проблеми залишаються після облаштування і як зробити КПВВ зручнішими та безпечнішими для людей.

Відомо, що погані умови на КПВВ на Донбасі стають причиною смертей пенсіонерів, які їдуть на підконтрольну Україні територію для вирішення своїх проблем. Лише цього року стало відомо про майже десяток таких випадків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: