Понад 5 тисяч дітей на окупованих територіях пройшли через воєнізовані табори – представник Омбудсмана

Дата: 03 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

За роки збройного конфлікту в Україні через так звані воєнізовані патріотичні табори на непідконтрольних територіях пройшло понад 5 тисяч дітей.

Про це на форумі до 70-річчя загальної декларації прав людини повідомив представник офісу Омбудсмана з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павло Лисянський, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Один з військово-патріотичних таборів у Криму 

Свідчення про залучення у такий спосіб дітей до збройного конфлікту, за словами Лисянського, монітори Уповноваженої з прав людини отримали під час поїздок на Донбас.

“Ми постійно проводимо моніторинг по дотриманню прав людини на окупованих територіях і бачимо, як окупанти залучають дітей до конфлікту. Вони розгорнули цілу мережу таборів патріотичного виховання, де навчають любити “рускій мір” та ненавидіти Україну. Починаючи з дев’яти років, дітям дають у руки автомати, вчать розбирати та збирати зброю, нав’язують їм ворожнечу. Їх вчать, що Україна – це погано, що це ворог. Таким чином вони множать на нуль права людини та ставлять під загрозу сприйняття цими дітьми мирного життя”, – зауважив він.

Лисянський закликав міжнародні та місцеві правозахисні організації згуртуватися та цивілізованим способом чинити опір таким діям Росії на території України.

Нагадаємо, що правозахисники вже не перший рік говорять про мілітаризацію Криму та окупованих територій Донбасу. Одним із проявів такого процесу є залучення дітей до конфлікту та пропаганда серед неповнолітніх ідей війни.

За словами аналітикині “Кримської правозахисної групи” Ірини Сєдової, у Криму, наприклад, дітей та молодь вчать користуватися вогнепальною зброєю, носити військовий однострій. Дітей ознайомлюють із різними видами озброєння, викладають засади рукопашного бою, основи військової науки. Одна з основних цінностей, що її впроваджують у свідомість дітей на таких заняттях, – це перемога у війні шляхом військового конфлікту.

Така практика порушує відразу декілька міжнародних документів – Конвенцію про права дитини, де, зокрема, зазначено, що готувати дитину до свідомого життя необхідно у вільному суспільстві в атмосфері розуміння, миру, терпимості, рівноправності чоловіків та жінок і дружби між усіма народами, етнічними, національними та релігійними групами, а також з особами з числа корінного населення, та Женевську конвенцію “Про захист цивільного населення під час війни”, яка забороняє будь-яку пропаганду добровільного вступу до армії на окупованих територіях, примус мешканців окупованої території служити у збройних чи допоміжних силах держави, що окупує.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter