Понад 230 політв’язнів за вісім років: американські експерти розповіли про політичні переслідування в Росії

Дата: 30 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Американські експерти оприлюднили доповідь про дедалі більші політичні репресії в РФ, де стверджується, що влада президента Володимира Путіна вдається до “чимраз ширшого набору законів, які спеціально розроблені для криміналізації актів повсякденного життя”.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”. 

Аналітичну доповідь “Політичні в’язні Кремля: просування політичного порядку денного шляхом придушення інакодумства” підготували експерти юридичної фірми Perseus Strategies за підтримки російського правозахисного центру “Меморіал”. Вони стверджують, що з 2012 року кількість політичних в’язнів у Росії перевищила 230 осіб. Головними жертвами російської влади стають політичні опоненти, активісти громадянського суспільства і журналісти, українські активісти, релігійні й національні меншини, ЛГБТ-активісти. Всім їм, за словами експертів, загрожує потенційне переслідування за законами, що “дають правоохоронним органам можливість арештувати, затримувати й ув’язнювати будь-кого за їхнім бажанням”.

“Цілеспрямованих зусиль із метою покарати в ширшому плані посадовців, відповідальних за переслідування політв’язнів, досі не було. Це має змінитися. Якщо для цих посадовців не настане серйозних наслідків, Кремль і далі вважатиме, що може діяти з цілковитою безкарністю”, – заявляють автори доповіді.

Від 2012 року до кримінального й адміністративного кодексів у Росії додали цілу низку нових злочинів і правопорушень, зауважують експерти. Особливу увагу вони приділяють двом законам – про “іноземних агентів”, який вимагає від російських організацій спеціальної реєстрації в Мін’юсті, та про “небажані організації”, який дає право Генпрокуратурі визначати організації як “небажані” і закривати їхню діяльність, якщо ця діяльність буде розцінена як така, що загрожує “обороні, безпеці чи конституційному ладові РФ”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: