На Вінничині відкрили ситуативний центр швидкого реагування, добровольці якого дбатимуть про безпеку громади

Дата: 13 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

У Северинівській сільській територіальній громаді на Вінничині відкрили Ситуативний центр швидкого реагування, якій реагуватиме на безпекові виклики.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини

Центр створили в межах проекту “Безпечна громада — спільний інтерес, спільна відповідальність” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Його реалізує громадська організація “Подільська агенція регіонального розвитку” спільно із Северинівською сільською радою.

У Северинівській громаді встановили 24 камер відеонагляду за 600 тисяч гривень. Їх встановили на перехрестях з підвищеним ризиком, дорогах в’їзду та виїзду населених пунктів громади, біля громадських установ та у місцях концентрації людей. Система відеоспостереження фіксує номери автомобілів, які зберігаються на сервері громади протягом двох тижнів.  

В громаді тішаться, що вже розкрили першу крадіжку завдяки новій системі спостереження. 

“Звичайно, вона не знизить злочинність на 100%, але правопорушники поміркують, чи варто вчиняти злочин, коли спостерігають відеокамери”, — коментує Іван Образцов, менеджер проектів ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”.

Окрім цього, Пунська гміни (Польща) подарувала Северинівській ОТГ пожежну машину із ємністю води у 6 тонн.

За словами начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслана Шевчука, в Україні — це четверта добровільна пожежна команда. 

Руслан Шевчук

“Незважаючи на те, що цей автомобіль 1982 року, але у ній можна перевозити 6 тонн води. У нас у Жмеренці в автомобілях лише 2,5 тонни. Северинівська сільська територіальна громада тепер сильніша по потугах”, — каже полковник Руслан Шевчук. Команда Ситуативного безпекового центру добиратиметься на місце виклику за 5 хвилин. Тоді як пожежна бригада із Жмеренки доїжджала до села за 50 хвилин.  

Робота над розбудовою безпеки громада не завершується. Вона планує набрати щонайменше 20 добровольців, які навчатимуться гасити пожежу, надавати першу медичну допомогу і чергувати у Ситуативному центрі. 

Громада планує за 1 млн гривень реконструювати пожежне ДЕПО та придбати захисну амуніцію, яка дозволить шукати та рятувати людей із задимлених приміщень. 

“Польський досвід показує, що завдяки добровольцям тримається безпека громади. Вони перші доїдуть на місце пожежі, вони — там, де потрібно охороняти публічний захід на свято. Ці люди переживають за безпеку громади. Без переймання цього досвіду створення еліти в громаді жодна машина чи відеокамера не буде працювати”, — каже директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко.  

Найближчим часом Центр інформації про права людини оприлюднить розлогий матеріал про створення Ситуативного безпекового центру Северинівської сільської територіальної громади. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: