Поліція в Дніпрі розпочала внутрішнє розслідування за фактом рейду на гей-клуб у місті

Дата: 03 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Головне управління Нацполіції в Дніпропетровській області розпочало внутрішнє розслідування щодо протиправних дій своїх колег під час гомофобного рейду в місцевому гей-клубі. 

Про це повідомили у Facebook правозахисники з ЛГБТ-центру “Наш світ”. 

За інформацією активістів, після нападу до правоохоронних органів звернулися лише чотири особи. 

“Минуло більше місяця з дня нападу поліції Дніпра на гей-клуб “Потьомкін”. Ця “слідча дія” відбулася з численними порушеннями прав людини. На превеликий жаль, лише чотири людини із більше ніж двадцяти відвідувачів і персоналу закладу, які постраждали від протиправних дій працівників поліції, подали заяви щодо порушення їхніх прав”, – написали вони. 

Правозахисники підкреслили, що сподіваються на неупередженість поліції під час розслідування, а також розповіли, що адвокати потерпілих планують найближчим часом звернутись із заявою до Державного бюро розслідувань. 

Як відомо, у ніч з 19 на 20 квітня поліція в Дніпрі увірвалася до місцевого гей-клубу та провела рейд, під час якого знущалася над відвідувачами. Згодом силовики офіційно відзвітували, що викрили в закладі осіб, які створили там місце розпусти. Приводом для рейду вони назвали неодноразові скарги людей. Згодом потерпілі розповідали, що силовики погрожували вибити їм зуби та неодноразово скандували “Слава “Беркуту!”

Правозахисники обурювалися такою поведінкою поліції, адже притягнення до кримінальної відповідальності за так зване “розповсюдження порнографії” або “утримання місць розпусти” (статті 301 і 302 ККУ відповідно) є анахронізмом та інструментом вибіркового впливу, якщо це стосується добровільних дій дорослих людей. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter