Поліція мусить притягнути до відповідальності радикалів, які зірвали лекцію про ЛГБТ – Human Rights Watch

Дата: 16 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вимагає від київської поліції притягнути до відповідальності радикалів, які 10 травня зірвали лекцію “Amnesty International Україна” про права ЛГБТ.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті організації.

Незважаючи на агресивну поведінку та погрози представників радикальних угруповань, київська поліція не вивела їх із приміщення, а його власник скасував подію. “Націоналісти прийшли з чіткою метою зупинити дискусію про права ЛГБТІ, і їм це вдалося, адже поліція стояла і нічого не робила”, – заявила дослідниця Human Rights Watch щодо України Таня Купер.

За годину до початку дискусії близько 20 членів націоналістичних угруповань приїхали в місце проведення лекції та погрожували організаторам, вимагаючи скасувати подію. Націоналісти звинувачували організаторів і учасників у “служінні іноземним інтересам” та називали їх екстремістами. П’ятеро поліцейських з Печерського районного відділку нічого не робили, щоб зупинити радикалів, йдеться в заяві HRW.

Останніми місяцями в Україні відбулися десятки нападів членів радикальних націоналістичних угруповань на етнічні меншини, громадянських активістів та представників ЛГБТІ-спільноти, зазначають правозахисники. Поліція часто ігнорувала ці напади.

“Ігноруючи напади радикальних угруповань, влада не лише відмовляється від відповідальності щодо захисту громадян, але й заохочує подальше насильство проти етнічних меншин чи ЛГБТІ. Українська влада повинна почати відстоювати верховенство права, захищати свободу слова та зборів, а також вживати заходів проти тих, хто використовує насильство та погрози для висловлення своїх поглядів”, – наголосила Таня Купер.

Нагадаємо, 10 травня учасників лекції “Наступ на права ЛГБТ як форма цензури: досвід Росії”, організованої міжнародною правозахисною організацією Amnesty International Ukraine, заблокували ультраправі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: