Поліцейські не хотіли вносити мотив ненависті до заяви про напад на активіста Маршу рівності

Дата: 25 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Поліцейські, які приїхали на виклик побитих після Маршу рівності в Києві активістів, проігнорували в заяві про злочин мотив ненависті нападників.

Про це Центру прав людини ZMINA повідомив постраждалий під час нападу активіст Сергій Моржов.

Сергій Моржов на Марші рівності в Києві 

Хлопець розповів, що після того, як група невідомих залила його газом та побила, він разом з другом викликав поліцію. Проте правоохоронці, що прибули на виклик, неохоче фіксували деталі нападу.

“Дільничний просто написав, що мене виловили та побили. Жодних деталей про порвану футболку, слова, які нападники викрикували під час нападу, він не записав. У п’ятій графі, яка спеціально відведена для фіксування мотиву ненависті, поліцейський нічого не написав. Ми вчасно це побачили, а тому самі зазначили всі деталі”, – розповів Сергій.

Наразі активіст пройшов медичну експертизу та готується відстоювати свої права разом з адвокаткою:

“Важливо, щоб такі речі не залишалися непоміченими”, – додав він.

Нагадаємо, що 23 червня після Маршу рівності невідомі напали на маріупольського активіста Сергія Моржова. Активіста разом з другом вистежили після ходи в одному зі спальних районів столиці. 

Раніше Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, чому в Україні правоохоронці досі не бачать мотивів ненависті в нападах на ЛГБТ-українців, феміністок та ромів, яких лише за два роки налічили понад 200. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter