Покарані за неважкі злочини учасники АТО зможуть вийти на волю. Порошенко підписав закон про амністію

Дата: 02 Вересня 2017
A+ A- Підписатися


Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про амністію у 2016 році”, який ‎стосується, зокрема, засуджених за нетяжкі злочини учасників АТО.

Про ‎це повідомляє прес-служба Петра Порошенка.‎

За словами президента, до нього звернулися “військовослужбовці і ‎ієрархи нашої церкви” із проханням щодо тих, хто “брав активну ‎участь в АТО, але не скоїв важких злочинів, щоб держава пішла на зустріч”.‎

‎”Я дякую за цю пропозицію… і підписую Закон України “Про амністію”, який ‎дозволяє воїнам – учасникам АТО, [покараним] за неважкі злочини, вийти на волю”, – ‎сказав Петро Порошенко. 

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет подякував президенту за створення нової української армії. 

“Якщо дивитись у майбутнє, то потрібно знати, що воїн не тільки соціально захищений, а він і морально підтриманий народом”, – зазначив Предстоятель УПЦ КП. Він додав: “Звичайно, за злочини потрібно карати, так само як і Господь за гріхи карає. Але Господь сказав, що милувати потрібно”.

“Ми підтримуємо прохання і самих  покараних, і підтримуємо і саме військове керівництво, яке прохає про це. Якщо президент помилує – це підніме авторитет самої армії, дух підтримає”, – переконаний Філарет. “Якщо ви їх помилуєте, то це буде на користь не тільки їм, а й на користь усій армії, тому ми підтримуємо прохання про помилування цих воїнів”, – додав він.

Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій також підтримав пропозицію щодо помилування тих, хто скоїв не тяжкі злочини.

“Я думаю, що це добра ідея”. “Милосердя, коли воно проявляється у всіх сферах, воно приносить користь”, – зазначив він.

Герой України, майор Збройних Сил Ігор Герасименко зазначив, що дуже багато учасників АТО чекають на підписання цього Закону.

“Наша армія до початку війни на Донбасі не мала того досвіду, який ми маємо зараз. Але щоб досягти цього досвіду, потрібен час. Також є і помилки. А коли ти працюєш у стресовій ситуації, ніхто від помилок не застрахований. Тому звільнення певної категорії осіб – воїнів, які скоїли не тяжкі злочини, буде для нас підтримкою держави та дасть нам впевненість. А також це стане виховним заходом для нас в тому, що держава не забула людей,  допомагає їм і не залишила людей зі своїми проблемами сам на сам”, – сказав Ігор Герасименко.

У липні 2016 року Верховна Рада вдруге ухвалила закон про амністію після вето президента і поширила його у 2016 ‎році на засуджених учасників АТО. Окрім того, закон поширюється на вагітних, ‎неповнолітніх, людей з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів війни й учасників ‎ліквідації аварії на ЧАЕС.‎

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Амністія 2016: Чим небезпечний закон про амністію

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: