Побори, зневага та жодної приватності: як живуть в’язні одеської колонії, де нещодавно відбувся бунт

Дата: 12 Червня 2019
A+ A- Підписатися

У Південній виправній колонії №51 в Одесі, де наприкінці травня цього року відбувся бунт, ув’язнених людей тримають в умовах, які можна охарактеризувати як жорстоке поводження.

Таких висновків дійшли монітори Офісу Омбудсмана та Національного превентивного механізму під час візиту в установу.

Південна виправна колонія під час бунту в травні 

Експерти розповіли, що після бунту, причиною якого, як наголошували його учасники, стали погані умови тримання, і ув’язнені, і працівники колонії перебувають у важкому психологічному стані:

“Засуджені скаржилися на системні побори в колонії, погану соціально-виховну роботу, необґрунтовані догани, зневажливе ставлення з боку адміністрації та інше. Внаслідок подій, які відбулись у колонії щодо масової непокори, більшість засуджених засмучені та бояться переведення в інші установи виконання покарань”.

У приміщеннях, де живуть люди, не проводили навіть косметичного ремонту, а будь-які покращення умов відбуваються лише коштом та силами самих ув’язнених. Під час візиту представники Омбудсмана та правозахисники з’ясували, що людям в установі не вистачає питної води, яку видають один раз на день, та освітлення.

Одне з приміщень, в якому тримають людей у колонії

“У бачку з питною водою дільниці №4 було не більше ніж півтора літра води. Засуджені та заарештовані, що перебувають у медичній частині, вживають водопровідну воду просто з-під крану. Штучне освітлення коридорів та сходів у корпусах локальних дільниць недостатнє, на сходах подекуди відсутнє”, – наголосили монітори.

Питання викликали й умови в душових та туалетах.

“Перегородки та двері у туалетах не забезпечують достатнього рівня приватності, а подекуди відсутні. Душові кімнати не облаштовані кабінками”, – діляться побаченим експерти.

Існують в установі проблеми з охороною здоров’я: ув’язненим, які мають наркотичну залежність, не видають замісної терапії, а обладнання медичної частини дозволяє надавати лише первинну медичну допомогу:

“Монітори виявили численні скарги засуджених на ненадання їм ліків за медичними показаннями, зокрема знеболюючих та протизапальних засобів ненаркотичного ряду та інших загальновживаних препаратів. Стоматологічна допомога надається штатним стоматологом два рази на тиждень, втім, за словами засуджених, лікування надається лише хірургічне (видалення зубів)”.

Питання у моніторів викликали умови в душових та туалетах, де майже відсутня приватність

Під час огляду в приміщенні медичної частини експерти знайшли хворого з ампутованою правою рукою. Він розповів, що травму дістав на виробництві у квітні цього року, проте навіть через майже три місяці після цього медики не зняли йому шви. Водночас чоловік поскаржився, що відчуває постійний біль, але знеболювальні отримує нерегулярно.

Кращою є ситуація із забезпеченням терапією людей з ВІЛ: вона видається регулярно, а медичні картки інфікованих пацієнтів ведуть належним чином.

Як відомо, 27 травня в Південній виправній колонії №51 в Одесі стався бунт. Під час заворушень на території установи спалахнула пожежа. Рідні, які одразу після появи новин про бунт прийшли під стіни колонії, розповідали журналістам, що ув’язнені в такий спосіб вимагають покращення умов тримання. За їхніми словами, засуджені неодноразово писали скарги на бездіяльність адміністрації до прокуратури, але це тільки дратувало силовиків. 

Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу за фактом службової недбалості, яка призвела до бунту. Згодом стало відомо, що колонію вирішили законсервувати. Водночас родичі людей, яких утримують у колонії, виступали проти консервації та розформування, адже в такому разі вони не зможуть вільно бачитися з рідними. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: