Пластик окремо, папір окремо: активісти запустили бота, який навчить вас сортувати сміття

Дата: 18 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Організація “Україна без сміття” спільно з Infopulse і студентами ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського розробили та запустили в роботу чат-бота, який учитиме українців правильно сортувати сміття. 

Про це активісти повідомили Центру прав людина “Зміна”

Експерти розробляли бота протягом двох місяців. Він має функції підказок, пошуку й переадресовує користувачів на відповідні сторінки, де вони можуть знайти всю необхідну інформацію щодо сортування сміття та того, як розрізняти види вторсировини, як правильно її підготувати до відправлення на станцію та де і коли працюють такі станції.

“Ми дуже раді боту і дуже чекали на його запуск, оскільки щодня ми відповідаємо на десятки запитів, пов’язаних із сортуванням. Сподіваємось, що це не лише зробить інформацію більш доступною для людей, а і значно спростить роботу нам”, – розповідає голова ГО “Україна без сміття” Євгенія Аратовська.

Так працює чат-бот

Для роботи бот використовує українську мову. За словами розробників, програма вміє навчатися, а тому чим активніше користувачі будуть запитувати в неї про сортування сміття, тим швидше вона буде поповнювати свою інформаційну базу, прогресувати та відповідати на запитання краще.

Наразі чат-бот доступний у Telegram та Facebook

Нагадаємо, що на початку року організація “Україна без сміття” відкрила перший магазин, де після здавання вторсировини можна купити екотовари. В асортименті магазинів авоськи, багаторазові пляшки для води, бамбукові зубні щітки та інші побутові товари. Також у крамницях і на станціях сортування сміття можна придбати контейнери для сортування.

Незабаром парламент може розглянути питання заборони в Україні поліетиленових пакетів. Автори законопроекту, який внесли на розгляд Верховної Ради, пропонують заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року, реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року, а також ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) відповідно до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

Як відомо, 93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% переконані, що можуть особисто відігравати роль у захисті довкілля.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter