Після прочитаного хочеться помити руки: російське медіа випустило дискримінаційну колонку про людей з інвалідністю

Дата: 03 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

У Росії відомий журнал “Русский репортер” випустив дискримінаційну колонку журналіста Ігоря Найдьонова, де автор називає людей з інвалідністю “помилками”. Тепер виданню погрожують судовими позовами.

На ситуацію звернуло увагу російське видання Medialeaks.

Публікація під назвою “Люби, гнидо, інваліда” з’явилася на сайті медіа минулого тижня. У ній автор пише, що йому набридла політкоректність, а кількість людей з інвалідністю в мас-медіа починає його лякати.

“Всіх, хто з особливими потребами та обмеженими можливостями. Знедолених, калік, відхилених, нетрадиційних. Без певного місця проживання і з певними вадами здоров’я. Так їх багато раптом щось стало”, – пише Найдьонов.

Також журналіст говорить про “нестримний натиск” благодійності та про те, що інвалідність, особливу дитину в сім’ї, хронічне спадкове захворювання “раніше було соромно мати, а тепер почесно”.

Не менше негативної реакції викликали ілюстрації до тексту, де зображена людина з інвалідністю.

На публікацію, яка транслює мову ненависті, одразу ж звернули увагу активісти та керівники благодійних організацій.

“Немає слів у мене. Адже там стоять ім’я автора і художника. Тобто це намалювали і написали конкретні люди. Старалися, час витрачали. Принизливо бути снобом і фашистом у наш час”, – написала засновниця благодійного фонду “Журавлики” Ольга Журавська.

З думкою активістки погодились і звичайні користувачі мережі.

“Навіть у себе в блозі у 21-му столітті таке написати соромно, а тут у газетку тиснути не посоромився”, – писали вони.

З критикою тексту виступили й інші відомі діячі культури.

“Ось замість того, щоб вводити цензуру в кіно і проклинати серіальних героїв, ось із такою журналістикою боротися треба. Скотський текст”, – написала журналістка Авдотья Смирнова.

У свою чергу головний редактор видання відповів на критику у Facebook.

“Я прошу вибачення у всіх тих, кого образила колонка Ігоря Найдьонова. Давайте перетворимо цю проблему на ресурс, а шкоду – на благо! Ми готові надати слово в наших соціальних мережах тим, кого цей текст образив, а ще краще – ваші історії, які можуть принести користь і підтримати”, – написав він.

Проте людей, обурених мовою ненависті, яку транслювало відоме медіа, така відповідь не задовольнила.

“Як мати дитини-інваліда, я вважаю, що на вас і ваше видання треба подавати до суду!” – писали в коментарях під постом.

Нагадаємо, що хоча загальноприйнятого визначення терміна “мова ворожнечі” в міжнародному праві й не існує, але, відповідно до визначення Комітету міністрів Ради Європи, під цим поняттям розуміють усі форми вираження, які поширюють, підбурюють, сприяють і виправдовують расову ненависть, ксенофобію, антисемітизм або інші види ненависті на ґрунті нетерпимості.

Можливість забороняти висловлювання, які розпалюють ненависть, викликає багато дискусій. Та міжнародне право не тільки дозволяє, але й зобов’язує держави забороняти такі висловлювання, оскільки вони порушують права інших на рівність і свободу від дискримінації, а іноді призводять до порушення громадського порядку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: