Перший український фільм про ромських жінок виклали в мережу: подивіться його прямо зараз

Дата: 10 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

До Міжнародного дня ромів, який відзначали у всьому світі 8 квітня, український режисер Роман Блажан виклав у вільний доступ свою стрічку “Сім історій успішних ромських жінок України”. 

Фільм виклали на YouTube.

Як зазначають творці стрічки на офіційній сторінці у Facebook, їхні героїні – ромські жінки, чия праця, творчість і громадянська позиція не можуть залишатися непоміченими. 

“Вони зберігають дитячі спогади про останнє кочове покоління, але самі давно живуть у містах. Сформувавшись у патріархальній ромській культурі, вони зважилися популяризувати цю культуру в українському суспільстві, паралельно докладаючи зусиль до соціальних змін у ромській спільноті, – розповідають творці фільму. 

Вони побували в Києві, Броварах, Харкові, Одесі, Чернігові та Дніпрі, щоб поспілкуватися зі своїми героїнями. 

Як відомо, існування деяких ромських традицій ускладнює життя ромських жінок та заважає їм інтегруватися в суспільство. Так, за словами ромської правозахисниці Золи Кондур, серед основних пов’язаних з традиціями проблем, які шкодять жінкам, можна виокремити проблему ранніх шлюбів, викрадень жінок і заборону на пересування без супровідника.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: