Переселенці без права голосу є серйозною формою дискримінації – омбудсман

Дата: 11 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

14 вересня о 10:00 за адресою: Грушевського, 18/2 громадські активісти проведуть акцію щодо захисту виборчих прав переселенців. Вони вимагатимуть від керівників фракцій і голів комітетів Верховної Ради розглянути законопроект №2501а-1 про виборчі права переселенців.

Чинна редакція Закону України “Про місцеві вибори” позбавляє переселенців права голосувати не за місцем реєстрації, нагадує прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

“Позбавлення майже 1,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб можливості реалізувати виборче право – це серйозна форма дискримінації. Крім того, це може дуже негативно вплинути в тому числі на лібералізацію візового режиму, оскільки в Європі тема дискримінації – одна з ключових”, – переконаний представник Уповноваженого Михайло Чаплига.

За його словами, виключення переселенців з виборчого процесу в частині реалізації активного виборчого права свідчить, що держава не розглядає можливість реалізації права на інтеграцію цих осіб в громаду, в якій вони сьогодні проживають.

“Без ухвалення змін до законодавства, які реалізують активні виборчі права на місцевих виборах для переселенців, неможливо говорити далі про якусь цілісну стратегію, цілісне розуміння державою того, що робити з внутрішньо переміщеними особами, і реалізацію їхнього права на інтеграцію в нові громади”, – каже Михайло Чаплига.

Він також зауважив, що Україна мала би створити єдиний документ, який би визначав принципи діяльності держави щодо такої категорії громадян, однак його дотепер не існує.

“Переселенці – це не соціальний тягар для держави, навпаки, вони – це наша соціальна інвестиція. Держава має розробити стратегію – яким вона бачить майбутнє переселенців, оскільки сьогодні вони перебувають в стані невизначеності. І, власне, закон про місцеві вибори лише підкреслює відсутність цілісного розуміння державою, що робити з ними. На жаль, це хибний підхід”, – наголосив Михайло Чаплига.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter