У США трансґендерам заборонили служити в армії

Дата: 13 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони США підписало документ, який офіційно забороняє трансґендерам служити в армії.

Про це повідомляє Reuters.

Нові правила набудуть чинності вже 12 квітня цього року. Про обмеження щодо служби в армії для трансґендерних людей уперше заговорив чинний президент країни Дональд Трамп ще в липні 2017 року. Він наголошував, що це значно заощадить бюджетні кошти. Низка судових позовів, зокрема в Балтиморі, Сіетлі та Вашингтоні, призупинила запровадження політики, але в січні цього року Верховний суд США скасував рішення суду нижчої інстанції та фактично дозволив впровадити дискримінаційні правила. 

Тепер трансґендерам заборонять проходити службу в армії, якщо їм потрібне гормональне лікування або операція. Водночас уточнюється, що кожен випадок буде розбиратися в індивідуальному порядку.

Скасування заборони на приймання не тільки трансґендерів, але й геїв та лесбійок в армію США ініціювали за президента Білла Клінтона. Тоді ввели так званий принцип “Не питай, не говори” (Do not ask, do not tell), згідно з яким “гомосексуальність не є перешкодою для несення служби доти, доки гомосексуали не розкривають своєї орієнтації”. У 2006 році Міноборони США визнало, що гомосексуальність не є психічним розладом, проте відкритим ЛГБТ-людям було заборонено нести службу, адже, на думку військових, їхня присутність могла порушити дисципліну.

Принцип “Не питай, не говори” та політику Міноборони часто критикували не тільки активісти, але й зірки шоу-бізнесу та звичайні американці. Через це у 2010 році президент Барак Обама підписав закон про скасування цього правила, а за шість років міністр оборони США офіційно повідомив, що заборона на службу трансґендерам перестала існувати. 

За даними аналітичного центру RAND Corporation, в американській армії, де проходять службу загалом 1,3 млн осіб, служать близько 2,5 тис. трансґендерів, а ще 1,5 тис. перебувають у запасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: